Новини » Львів 21 квітня, 2014, 10:15
Депутати Львівщини планують зекономити на бюджетниках та медикаментах

Депутати Львівської облради хочуть врізати витрати на зарплату бюджетникам та зекономити на закупівлі медикаментів. Кажуть, що зростання курсу долара, інфляція та низький рівень прожиткового мінімуму змушує переглянути обласний бюджет і внести уточнення. А іншого виходу, ніж економити на захищених статтях, просто не мають.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) Наталії Пиртик.

Дохідну частину обласні обранці планують скоротити на 356 мільйонів гривень, а видаткову – на 354 мільйони. Таким чином, більш, ніж п’ятдесят мільйонів гривень вріжуть із зарплат. Близько дев’яти мільйонів відберуть в екстреної медичної допомоги, а десять мільйонів зекономлять на ліках для гіпертоніків. У бюджетній комісії пояснюють: якщо так не вчинять, то фінансування не вистачить на останні два місяці 2014 року.

«Зараз можемо порахувати, що втрати бюджету становлять близько тридцяти відсотків. І ніякими змінами чи уточненнями ми їх не перекриємо. При такій економії заробітна плата бюджетної сфери скоротиться на п‘ятдесят один мільйон гривень. Зокрема, від цього найбільш постраждає охорона здоров‘я та освіта. Витрати на ці галузі скоротяться відповідно на двадцять шість та двадцять один мільйон гривень», – прокоментував голова бюджетної комісії Львівської облради Ярослав Качмарик.

Експерти ж запевняють, що такий підхід до скорочення бюджету – неправильний, адже депутати не шукають альтернативи, а просто врізають зарплати та витрати на соціальну сферу.

«Якщо говорити про підходи до справи, то, в першу чергу, слід звернути увагу на прозорість прийняття будь-яких рішень. Якщо влада в особі Львівської обласної ради визначає, що потрібно врізати ті чи інші статті бюджету, то, в першу чергу, громадскість повинна знати, чому їхні обранці вирішили діяти саме так», – вважає економіст Віктор Борщевський.

Остаточні правки до бюджету депутати Львівщини будуть вносити на сесії 29 квітня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 16:02 :37