Новини » Економіка 18 квітня, 2014, 23:12
З 2015 року Литва переходить на євро

Сейм Литви ухвалив закон про запровадження євро. Документ встановлює, як відбуватиметься підготовка до введення євро, обмін литів на євро, перерахунок цін в євро, а також порядок вилучення литів з обігу.

Про це повідомляє Укрінформ.

За цей закон проголосували 87 депутатів, проти – 7, утрималися 13, пишуть литовські ЗМІ.

«Запровадження євро – не панацея, але і не нещастя, – заявив депутат-консерватор Андрюс Кубілюс. – Це показує нашу зрілість, ми вступаємо у великий грошовий союз».

За його словами, хоча з литом доведеться попрощатися, на євро будуть литовські символи.

Литва прагне стати 19 членом єврозони з 2015 року. Перші сигнали Литва отримає на початку червня, коли Європейська комісія і Центробанк Європи надасть оцінку програми конвергенції Литви.

У липні Рада голів Європейського Союзу має прийняти остаточне рішення і оголосити курс обміну литів на євро. Прогнозується, що він залишиться таким, як і зараз – 3,4528 лита за 1 євро. Протягом 30 днів з дня цього рішення всі ціни у Литві повинні будуть зазначатися у двох валютах, це триватиме до середини 2015 року.

Раніше Центробанк Литви підрахував користь запровадження євро. Прогнозується, що запровадження євро насамперед вплине на збільшення експорту.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 18:34 :10