Новини » Світ 15 квітня, 2014, 11:41
Генсек НАТО назвав РФ «глибоко причетною» до ескалації ситуації на сході України

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, посилаючись на дані розвідки, висловив переконання, що саме Росія є причетною до ескалації ситуації у східних регіонах України.

Про це він заявив у вівторок перед початком засідання Ради ЄС із закордонних справ (питання оборони) у Люксембурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Поведінка Росії і ситуація на місці свідчать самі за себе. Ми принципово не коментуємо питання розвідки. Але я вважаю, що тут очевидно, що російські руки глибоко причетні до цього», – зазначив Расмуссен.

Він наголосив, що НАТО володіє точними і відповідними розвідувальними даними про дії РФ в Україні та на її кордонах, висловивши занепокоєння останніми подіями в Україні, спричиненими, за словами генсека Альянсу, «малими групами сепаратистів та продовженням військового тиску з боку Росії біля кордонів України».

Відтак, Расмуссен закликав РФ припинити дестабілізацію ситуації в Україні. «Росія повинна припинити бути частиною проблеми і розпочати участь у її розв’язанні», – зауважив він.

Водночас генсек Альянсу вкотре зазначив, що НАТО не розглядає військового варіанту втручання у кризову ситуацію між Україною і РФ. Натомість він поінформував, що союзники вживають заходів для зміцнення своєї оборони.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 22:52 :30