Новини » Події

Митці та громадські діячі збирають у Донецьку перший Український літературний фестиваль

З 23 по 25 ​​квітня в Донецьку відбудеться перший Український літературний фестиваль. Куратором заходу, організованного платформою культурних ініціатив «Ізоляція», виступить письменник Любко Дереш, повідомили УНН організатори фестивалю.

Про це повідомляє УНН.

«У даний час, коли перед суспільством стоять складні і гострі виклики, інтелектуали, письменники не залишаються осторонь. Вони не ізольовані від своєї аудиторії рамками власної творчості або обкладинками своїх книг. Вони збираються на першому Українському літературному фестивалі в «Ізоляції», щоб поділитися з читачами не тільки своїми текстами, а й своїми поглядами і міркуваннями про сучасну літературу, політику, громадське життя, своєю творчою, цивільною та людською позицією. Письменники стають справжніми лідерами думок», – повідомили організатори.

Темою першого фестивалю стане «Мова і насильство». На думку організаторів, насильство саме по собі може бути специфічною мовою, адже саме воно підтримує громадський порядок. Під час фестивалю обіцяють знайти відповіді на такі питання: чи може символічна дія викликати справжнє насильство? Чи переходить агресія з друкованих сторінок на вулиці? Чи може слово привести до тілесної болю? Що може нашкодити більше – слова або кулаки? Як сильні люди експлуатують безсилих? Чи шкодимо ми дітям, коли змушуємо їх вести себе добре?

На першому Українському літературному фестивалі видатні вітчизняні автори досліджуватимуть символічне насильство і визначатимуть, як мова пов’язана з насильством. Окрім того, вони зроблять це у відкритих дискусіях без будь-яких обмежень, без дистанції між письменником і читачами і навіть без участі модератора – автори і читачі в прямому спілкуванні знайдуть шлях один до одного крізь ідеї і слова, які надають цим ідеям форму.

Учасниками фестивалю стануть письменники Юрій Винничук, Василь Шкляр, Марк Лівін, Володимир Єшкілєв, Ірена Карпа, Христя Венгринюк, Максим Кідрук, Любко Дереш, журналісти Юрій Макаров, Мустафа Найєм, Платон Бесєдін, Микола Вересень, вчені Ігор Козловський, Сергій Дацюк та Дмитро Стус.

 

Loading...