Новини » Світ

Японія перейшла до фази «проактивного пацифізму»

Уряд Японії 1 квітня 2014 року офіційно відмовилося від правил військового експорту, що діяли з 1967 року, прийнявши закон, що по-новому регламентує поставки оборонної продукції за кордон.

Про це повідомляє Agence France-Presse.

Як заявив секретар кабінету міністрів Японії Есіхіде Суга, цей крок став переходом Японії до «проактивного пацифізму».

Новий закон, що регламентує експортні поставки озброєнь і військової техніки, забороняє продаж такого роду продукції країнам, де ведуться бойові дії, а також державам, які потенційно можуть «загрожувати миру в усьому світі». При цьому, за оцінкою кабінету міністрів, нові експортні правила дозволять продавати зброю країнам, завдяки яким зміцняться міжнародна і національна безпека Японії.

Фактично Японія зможе продавати зброю державам, чиї територіальні води перебувають уздовж важливих морських торговельних шляхів. Таким чином Токіо отримає підтримку у боротьбі з піратством. Крім того, стануть можливі поставки зброї та військової техніки Індонезії і Філіппінам.

Правила японського військового експорту, що діяли з 1967 року, забороняли поставки озброєнь країнам з комуністичними режимами, державам, що беруть участь у міжнародних військових конфліктах, і країнам, відносно яких діють санкції ООН. Рішення про необхідність скасувати ці правила і ввести нові було прийняте урядом Японії в 2011 році.

Торік прем’єр-міністр країни Сіндзо Абе оголосив про необхідність перейти від «пасивного пацифізму» до «проактиному пацифізму», що припускає активнішу участь Токіо у встановленні миру в усьому світі та у міжнародній військовій кооперації. У 2015 році Японії має намір переглянути 9-ту статтю конституції, що забороняє країні брати участь у міжнародних військових конфліктах і мати регулярні збройні сили.

 

Loading...