Новини » Львів 1 квітня, 2014, 14:42
Львівські студенти доглядатимуть за мешканцями будинку для престарілих

Львівські студенти допомагатимуть працівникам Львівського обласного геріатричного пансіонату доглядати за його мешканцями.

З такою ініціативою виступили журналісти викривального проекту «Інсайдери. Під прикриттям» телеканалу ZIK.

 

Журналісту Юлії Шафранській вдалося влаштуватися у Львівський будинок для престарілих та попрацювати там кілька днів під прикриттям.

 

Висновок не втішний: система по догляду за старшими людьми вимагає покращення.

 

«Кожного дня одна львівська санітарка доглядає 18 лежачих важкохворих, іноді, безтямних пенсіонерів. Вона прибирає 9 кімнат. Зробити цю роботу – дуже важко», – розповідає інсайдер Юлія Шафранська, яка випробувала цю професію на собі.

 

Натомість у польському пансіонаті лише на одну людину – 4-5 працівників. До того ж, у європейських установах такого зразка працюють волонтери. Наприклад, у Нідерландах одного пенсіонера обслуговує 18 доглядальників.

 

Проект «Інсайдери. Під прикриттям» запропонував студентам деяких львівських вишів допомагати доглядальникам з престарілими.

 

Пропозицію підтримали спудеї Львівського медичного університету ім. Данила Галицького, Львівський національний університет ім.Івана Франка та Львівська Політехніка.

 

Якщо такий проект вдало запрацює у Львові, то на меті «інсайдерів» буде втілити в реальність по всій Україні.

 

Свою пропозицію журналісти викривального проекту «Інсайдери. Під прикриттям» телеканалу ZIK надішлють в Міністерство соціальної політики України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 11:14 :26