Новини » Регіони

На Волині оперативні служби готуються до лісових пожеж

Усі служби Волинської області готові до оперативного реагування та швидкої ліквідації надзвичайних ситуацій, що можуть виникати під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду.

Про йшлося 31 березня під час оперативки у губернатора, – повідомив власкор IA ZIK.

За інформацією прес-служби ОДА, розпорядженням губернатора Григорія Пустовіта розроблено комплексний план заходів щодо попередження та ліквідації пожежонебезпеченого періоду в області.

Як поінформував начальник обласного управління ДСНС Володимир Грушовінчук, цьогоріч вже зареєстровано 19 випадків горіння сухої трави на загальній площі понад 32 га, а також – одна лісова. Найчастіше причиною є порушення правил техніки безпеки, зокрема, й навмисне випалювання сухої трави.

Задля запобігання майбутнім надзвичайним ситуаціям, в регіоні здійснено низку перевірок, результати яких свідчать, що лісогосподарські підприємства в цілому готові до пожежонебезпечного періоду. Зокрема, з 15 березня розпочалося чергування водіїв та диспетчерів на лісопожежних станціях.

З метою попередження пожеж сухої трави триває постійна робота з населенням області. Однак, до адмінвідповідальності за ці дії притягнено 11 осіб. Цікаво, що роз’яснювальну роботу з людьми, за проханням надзвичайників, проводять і священнослужителі.

Нагадаймо, за спалювання сухої трави згідно з законодавством на порушників накладається штраф у розмірі 170-340 грн – на громадян та 850-1190 грн – на посадових осіб.

Крім того, для спостереження та виявлення загорань лісових масивів в області функціонує 49 пожежно-спостережних вишок та 30 новітніх телевізійних систем. Цьогоріч при Волинському обласному управління лісового та мисливського господарства розгорнуто 18 лісових пожежних станцій. У постійній бойовій готовності і пожежно-рятувальні підрозділи УДСНС: в області на цілодобовому чергуванні перебуває понад 130 чоловік особового складу, 57 пожежних автоцистерн. Окрім того, в регіоні несуть службу і 82 боєздатних підрозділи місцевої пожежної охорони, які знаходяться на утриманні сільських (селищних) рад.

Loading...