Новини » Політика 29 березня, 2014, 0:24
«Звичайно, я підтримував Майдан», – Володимир Дитюк

18 березня в. о міністра Арсен Аваков повідомив, що міністерство внутрішніх справ спільно з Люстраційним комітетом запускають публічну процедуру кадрових призначень керівників обласних управлінь міліції та ДАІ. Відтак, призначені в областях очільники правоохоронних органів звільнені з посад й водночас призначені виконуючими обов’язки, допоки серед кандидатів публічно не оберуть нових начальників.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу ZIK, продемонстрованому в програмі «Люстрація» (в ефірі – щоп’ятниці, о 22.00).

Активісти Люстраційного комітету Львівщини відразу ж заявили, що готові  зібрати та оголосити кандидатури на керівника УМВС та керівника ДАІ в області. А вже 24 березня  редакційна рада Люстраційного  комітету Майдану Львівщини провела засідання, де громадські організації запропонували своїх кандидатів.          

На вакантну посаду начальника обласної міліції Львівщини запропоновано шістнадцятеро осіб.  Серед них, і ветерани правоохоронних органів, і  новачки.        

Галина Терещук, член Люстраційного Комітету, зазначила: «Ми так подивившись на ці прізвища, відразу вирішили відсіяти дуже одіозних особистостей. Ті, які і громада Львова знала і журналісти. Про яких було дуже багато написано матеріалів. Тому вирішили, що їх негідно навіть брати в студію для того, щоби робити рекламу абсолютно негідним людям».

Першими учасниками «Люстрації» стали полковники Загарія й Дитюк, генерал-лейтенант Максимов.

Загарія Дмитро Дмитрович є полковником міліції у відставці. Народився 20 липня 1957 року в селі Вільшанка на Черкащині. Після школи закінчив київське ріжкове училище №2, отримав фах рульового моториста, працював у річковому флоті. Опісля  Дмитро Дмитрович ніс службу в армії. Потім – вступив до Львівської школи міліції. До 1993 року пан Загарія працював у Московському райвідділі Києва (тепер Голосіївський). За час роботи обіймав різні посади в карному  розшуці: від інспектора до заступника.

Про свої заслуги в правоохоронних органах Дмитро Дмитрович говорить неохоче: «Серійний вбивця Онопрієнко, Анатолій Онопрієнко. От я працював безпосередньо по розкриттю цього злочину. Працював в Криму по  злочинних угрупованнях Башмака.

У 2002 році Дмитро Загарія був призначений заступником начальника УМВС України у Львівській області. У 2005 звільнився з органів за вислугою років. На пенсії  чотири роки працював начальником безпеки банку у Львові.  Потім до 30 грудня 2013 року обіймав посаду директора безпеки  в «Західенерго».

Дмиро Загарія засуджує дії своїх колег на Майдані. Каже, в цей період мав проблеми зі здоров’ям.

Генерал-лейтенант міліції Максимов Віталій Вікторович народився 28 січня 1955 року в Чернівцях. Після закінчення школи вступив в Дніпропетровський технікум автоматики та телемеханіки, 4 роки вчився. Після закінчення навчання працював 7 років на заводі електромаш.Віталій Вікторович закінчив Чернівецький державний університет, а також – Київську школу МВС СРСР.

З 1980 – 1998  працював інспектором по озброєнню господарського відділу УВС Чернівецької області. За час служби пройшов усі щаблі кар’єрної драбини – інспектор, старший інспектор, старший оперуповноважений.  Обіймав посаду й начальника управління карного розшуку УВС Чернівецької області, начальника кримінальної міліції України в Закарпатській області

Віталій Максимов розповідає: «Одна із таких для мене гучних справ – це було в Чернівцях, коли я молодий старший опер прийшов в обласне управління міліції. Було скоєно гучне вбивство декілька років назад, у Вашківцях, сина директора медучилища. Ніхто не вірив, що можна розкрити його. Ми взялися і за півроку його розкрили».

У 2004 році Віталій Максимов звільнився з правоохоронних органів, а вже у 2005 – повернувся до міліції. Його призначають  начальником управління МВС у Львівській області, де працює два роки. У 2007 змінює одразу дві керівні посади: працює на Закарпатті, потім – в Тернополі. У 2010-му – звільняється з органів за віком. З 2011 працює заступником директора з питань безпеки та правового захисту банку в Рівному. Крім, Львівської  області подав документи також і на очільника УМВСУ Тернопільскої області.

Віталій Максимов зазначив: «Що стосується революції, то з 30 числа, коли це все почалось, я активно участь приймав на віче, практично кожен тиждень  виступав в Тернополі. Декілька разів їздив в Київ».

Полковник міліції Дитюк Володимир Зеновійович народився 16 грудня 1965 року с.Гірне  Львівської області. Вчився на пожежника. З 1987-го до 1998 року обіймав керівні посади на Стрийщині в правоохоронних органах.    

Володимир Дитюк розповідає: «Після того був, фактично, три роки начальником Сколівського райвідділу міліції. Це до 2000 року. Після закінчення магістратури нашої академії внутрішніх справ України в Києві, я працював начальником міського управління, Львівського міського управління».

У 2003-2012 роках він начальник штабу УМВСУ у Львівській області, заступник начальника УМВСУ у Львівській області – начальник міліції громадської безпеки, заступник начальника Головного штабу МВС України.

Із грудня 2012 року Володимир Дитюк обіймає посаду начальника Управління МВС України на Львівській залізниці. Каже, що у період Майдану очолюване ним управління намагалося людям не перешкоджати.   

Володимир Дитюк стверджує: «Звичайно, я підтримував Майдан і його підримували всі наші працівники. Про це наголошувалось практично на кожній інструктивній нараді охорони громадського порядку».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 23:39 :33