live
Новини » Регіони

Рівнерада вважає вбивство Сашка Білого політичним й вимагає відставки Авакова

Сесія Рівненської міської ради, 27 березня 2014 року. Фото: Петро Хромих/ZIK

Позачергову сесію Рівненської міської ради було скликано на вимогу депутатів у зв’язку з вбивством керівника «Правого сектору» в Західній Україні Олександра Музичка (Сашка Білого).

На сесію було винесено два питання – про політичне вбивство та про допомогу на поховання. Як зазначив секретар Рівнеради Андрій Грещук, друге питання активісти «Правого сектору» попросили зняти з розгляду, – інформує власкор IA ZIK.

У роботі сесії взяли участь активісти «Правого сектору». У їхніх виступах та у виступах депутатів підкреслювалося, що вбивство Олександра Музичка планувалося заздалегідь.


Сесія Рівненської міської ради, 27 березня 2014 року. Фото: Петро Хромих/ZIK

Перед початком засідання було оприлюднено проект тексту звернення до громадськості України. У ньому був пункт про відставку в.о. президента Олександра Турчинова та міністра МВС Арсена Авакова.

Перший пункт викликав у залі жваву дискусію. На думку окремих депутатів, є неприпустимим в умовах російської агресії знімати керівництво держави.

Вирішено було зробити перерву. Під час неї редакційна комісія, врахувавши побажання обранців Рівного та активістів, написала узгоджений текст звернення до громадськості України, виконувача обов’язків президента держави Олександра Турчинова.

«Вважаємо вбивство керівника «Правого сектору» в Західній Україні Олександра Музичка політично замовним вбивством. Вимагаємо звільнити міністра внутрішні справ України Арсена Авакова. Генеральній прокуратурі та СБУ України провести розслідування та відкрити кримінальне провадження проти Арсена Авакова, залучивши до розслідування міжнародних фахівців, представників засобів масової інформації та громадськості», – зазначається в тексті звернення.


Сесія Рівненської міської ради, 27 березня 2014 року. Фото: Петро Хромих/ZIK

Депутати Рівнеради вимагають оприлюднити деталі операції із затримки Олександра Музичка та її виконавців.

Крім того, у зверненні йдеться і про затриманих під час операції осіб. Депутати вимагають їх негайного звільнення.

Депутати Рівнеради запропонували підтримати текст звернення своїх колег з інших міст України.

 Loading...
Loading...
Loading...