Новини » Події

Закон про окуповані території припинить постачання ліків до АРК українськими дистриб’юторами – ЄБА

Ухвалення закону про окуповані території призведе до припинення постачань лікарських засобів і медичних виробів на територію Криму українськими дистриб’юторами.

Таку оцінку впливу ситуації в Криму на фармацевтичний ринок агентству Інтерфакс-Україна надали в Європейській Бізнес асоціації (ЄБА).

На думку членів Комітету ЄБА з охорони здоров’я, питання поставок лікарських засобів до Криму, передусім полягає в «легітимності» законодавчої бази України для території півострова.

«Доки міжнародний фармацевтичний і медичний бізнес може працювати в рамках законодавства, ми можемо підтвердити відсутність припинення поставок ліків і медичних виробів на територію Криму», – повідомили в комітеті ЄБА.

При цьому члени комітету вважають, що ухвалення закону про окуповані території, що передбачає, зокрема, заборону будь-якої, що підлягає державному регулюванню господарської діяльності на окупованій території Криму і Севастополя з позбавленням свободи на термін до шести років за порушення заборони, «по суті означає, що якщо такий закон буде введено в дію, поставки як ліків, так і медичних виробів операторами ринку, які є суб’єктами господарювання України, припиниться».

«Ми не можемо передбачити, яким чином і в які терміни буде врегульовано цей можливий колапс», – зазначили в профільному комітеті ЄБА.

Крім того, комітет з охорони здоров’я ЄБА зазначає, що ухвалення закону про окуповані території призведе до зупинки клінічних досліджень, що відбуваються на території Криму.

«Компаніям потрібно буде повністю припинити проведення поточних клінічних випробувань, до яких наразі залучені пацієнти. Це є не лише етичною проблемою порушення їхніх прав, але і створює безпосередній ризик життю та здоров’ю пацієнтів внаслідок порушення графіка лікування», – заявили в комітеті.

Як повідомлялося, Верховна Рада 20 березня у першому читанні ухвалила закон «Про правовий режим забезпечення прав і свобод громадян на окупованих територіях України» (законопроект №4473-1), згідно з яким визначає статус цих територій, встановлює на неї особливий правовий режим, а також визначає особливості діяльності державних органів, підприємств, установ і організацій.

Loading...