Новини » Львів 26 березня, 2014, 10:23
Сех не хоче покидати крісло нардепа: просить Турчинова призначити її в.о. голови ЛОДА

Нардеп України, голова комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, голова Львівської ОДА Ірина Сех звернулася до виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова з проханням внести зміни до указу про її призначення головою ЛОДА та призначити її в.о. голови обласної держадмінстрації.

Про це Ірина Сех повідомила 25 березня під час програми «Вечір у Львові» на ТРК «Львів».

Сех пояснила, що суміщає посади «тільки тому, що ми маємо насправді воєнний час».

«Я депутат-мажоритарник. Я звернулася до виконувача обов’язків президента Олександра Турчинова з проханням внести зміни до указу про моє призначення (головою ЛОДА, – ZIK), щоб я була тимчасово виконувачем обов’язків. Тоді знімається ця проблема (суміщення посад, – ZIK)», – повідомила Сех.

Вона також зазначила, що довибори до ВРУ на мажоритарному окрузі, де вона була обрана нардепом, провести не можливо.

Сех також повідомила, що наразі чекає відповіді від центральної влади на своє прохання щодо призначення її в.о. голови ЛОДА.

Як повідомлялося, центр «Наше право» вимагає у профільного комітету Верховної Ради та голови Верховної Ради у судовому порядку припинити повноваження народного депутата Ірини Сех у зв’язку з суміщенням її мандата з посадою голови Львівської ОДА.

Нагадаємо, 19 березня, Ірина Сех заявила журналістам, що згідно із законом, у неї є ще декілька днів, щоб ухвалити рішення щодо складання мандата народного депутата.

Конституція дає депутатам-сумісникам 20 днів на складання повноважень. Про це йдеться у статті 78 Основного закону: «У разі виникнення обставин, що порушують вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин припиняє таку діяльність або подає особисту заяву про складення повноважень народного депутата України».

Ірину Сех призначено головою Львівської ОДА 2 березня указом виконувача обов’язків президента України, голови Верховної Ради України Олександра Турчинова.

Як повідомлялося 13 березня, спікер парламенту і за сумісництвом в. о. президента України Олександр Турчинов дав дедлайн для складання депутатами-сумісниками мандатів – один тиждень.

Новопризначена голова ЛОДА Ірина Сех стала першим об’єктом програми Люстраційного комітету Майдану Львівщини. Громадську «Люстрацію» у прямому ефірі на телеканалі ZIK проводили авторитетні експерти. «Питання складання моїх повноважень це просто питання часу», – виправдовувалася тоді Сех.

Нагадаємо, що раніше саме Ірина Сех критикувала Василя Горбаля, екс-голову ЛОДА, за те, що він порушував законодавство і очоливши ОДА не здав депутатський мандат. 26 серпня 2010 року Львівською облрадою Горбалю була висловлена недовіра. Однією з причин було системне й довготривале порушення статті 3 Закону України «Про статус народного депутата України».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 09:28 :09