Новини » Події 21 березня, 2014, 11:33
Москаль: Захарченко, Атаманюк, Чеботарьов контролювали майже всі спиртзаводи

Злочинне угрупування, до складу якого входили колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, перший заступник начальника податкової міліції Юрій Атаманюк, а також бізнесмен Олексій Чеботарьов організували виготовлення контрафактних горілчаних виробів на території діючих та нелегальних лікеро-горілчаних заводів.

Про це повідомляє народний депутат України Геннадій Москаль, інформує його прес-служба.

Як йдеться у повідомленні, угрупування контролювало майже всі спиртові заводи в Україні, на яких керівництво змушували виготовляти «ліве» спиртне, яке в подальшому йшло на контрафактні напої. На заводи угрупування засилало своїх людей, котрі контролювали виготовлення кожної пляшки горілки. Було застосовано схему «відкату» – примусово віддавали 0,5 грн з кожної виробленої пляшки, а «ліву» горілку гнали з поставленого «лівого» спирту. Дійшло до того, що «смотрящі» нав’язували заводам виготовляти продукцію тільки зі свого «лівого» спирту.

До підприємств, які не хотіли працювати на цих умовах, приставляли «смотрящих» цілодобово. Якщо й цього було замало, на завод направляли силові структури.

«За статистикою, в Україні споживання горілчаних виробів зменшилося в чотири рази (різко зменшилося й споживання тютюнових виробів). Однак насправді все це свідчить лише про те, що значна частина ринку підакцизних товарів пішла в тінь», – йдеться у повідомленні.

За оцінками Геннадія Москаля, з якими погоджуються експерти, в тіньовому секторі економіки підакцизних товарів, які обслуговують горілчаний та тютюновий бізнес, щороку є на майже 120 мільярдів гривень. Сума цих коштів дорівнює річному утриманню охорони здоров’я, освіти, армії та міліції України.

Для реалізації незаконно виготовленої та контрабандно ввезеної продукції використовуються фальшиві марки, що були виготовлені в Туреччині з використанням злочинних схем:

1. Купівля спирту для парфумерних виробництв (обкладався за зниженою ставкою акцизного збору) та використання цього спирту для виробництва горілки з фальшивими акцизними марками.

2. Організація фіктивного експорту спирту через підконтрольні підприємства та використання цього спирту для виробництва горілки з фальшивими акцизними марками.

3. Крадіжки спирту на спиртозаводах по підроблених документах через підконтрольні підприємства, знищення документів та використання цього спирту для виробництва горілки з фальшивими акцизними марками.

«Значну роль у реалізації тіньових схем реалізації лікеро-горілчаних виробів мають фальшиві акцизні марки, які виготовляються за кордоном та контрабандним шляхом переправляються в Україну. Поставки фальшивих акцизних марок в Україну були організовані з Туреччини, Китаю та Чехії. В основному їх доставляють із Туреччини», – йдеться у повідомленні.

Протягом останніх років у Туреччині активно здійснюється виробництво фальшивих марок акцизного збору України для маркування алкогольних і тютюнових виробів, що призводить до значних масштабів тінізації ринку спирту, лікеро-горілчаної продукції та тютюнових виробів. При цьому ділки копіюють нинішні голографічні захисні елементи (ГЗЕ), які використовуються для захисту акцизних марок.

Поліцією м.Стамбул вилучено 8,365 млн фальшивих марок акцизного збору України для маркування алкогольних напоїв (серія та номер: 05 ААБК 551510 – 551860), вироблених у приватній типографії на території промислово-виробничої зони Ikitelli.

Фальшиві акцизні марки на алкогольні вироби коштують 0,09 USD, на тютюнові вироби – 0,04 USD за 1 шт. їх реалізують різним виробникам за різними цінами, але не дорожче 0,21 USD за 1 шт. Обсяг замовлень має складати не менше 1 млн шт.

Виготовлені в Туреччині фальсифіковані акцизні марки з імітованими ГЗЕ доставляються в Україну (партія 7-10 млн шт) поза митним контролем морським шляхом суднами через порт в Одесі та автомобільним транспортом через прикордонні переходи в західних областях, зокрема Чернівецьку.

Команда Захарченка-Чеботарьова працює за наступною схемою. Будь-який спиртовий завод залежить від обсягу реалізації своєї продукції, а щоб отримати наряди на продаж спирту, необхідно укласти контракт із покупцем, підписати ліміти в голови концерну або його заступника. Тому керівництво концерну, щоб зняти неугодного директора, повністю блокує заводу збут, отже, всі економічні показники різко падають, з’являється заборгованість по виплатах зарплати і в бюджет, а за підсумками 6-9 місячної балансової комісії з директором розривають контракт через спад виробництва. Йому ставлять умову – або він підкоряється встановленим правилам, або звільнення.

За інформацією Г. Москаля, зараз злочинне угруповання має чітку організаційну структуру і складається з понад 100 осіб. Вони захопили контроль над трьома десятками лікеро-горілчаних заводів і довели їх до стану банкрутства.

Чеботарьов керує і вирішує всі кадрові питання, що стосуються призначення нових директорів зі своєї команди і звільнення директорів-професіоналів, які не пускали на свої підприємства рейдерські групи, курирує збут усього обсягу спирту як на внутрішньому ринку, так і на експорт, продажем незаконно виробленого спирту на заводах, де розставлені люди рейдерської команди, повністю організована регуляція всього ринку «тіньового» спирту.

«Ці та інші факти свідчить, що в Україні горілчаними монополістами ведеться неприхована боротьба проти державного контролю над горілчаним ринком України, що сприяло б суттєвому наповненню державного бюджету та вирішенню соціально-економічних проблем», – наголошує нардеп.

Він додає, що «злочинне угрупування займалося організацією незаконних майданчиків конвертаційних центрів, які вимивали з державного бюджету кошти, а також занижували суму оподаткування і конвертували викрадені в держави кошти під 12,5%».

На всіх, хто відмовлявся працювати під прикриттям злочинного угрупування Захарченка, Атаманюка, Чеботарьова здійснювався тиск та відкривалися кримінальні провадження.

Під їхнім контролем знаходився і весь контрабандний бізнес тютюну.

Геннадій Москаль звернувся до Генпрокурора України з просьбою за даним фактом відкрити кримінальне провадження й провести ретельне розслідування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 23:05 :37