Новини » Світ 18 березня, 2014, 22:05
США звинувачує Китай у крадіжці технологій винищувача F-35

Китайські хакери сім років тому провели кілька кібератак проти американської компанії Lockheed Martin, викравши дані про низку технологій винищувача F-35 Lightning II.

Про це пише The Washington Free Beacon.

Вся вкрадена інформація була потім використана під час проектування китайського бойового літака J-20, пише видання з посиланням на джерела в уряді та оборонно-промисловому комплексі США.

Серію кібератак з боку китайських хакерів у 2007 році американські спецслужби назвали операцією «Візантійське пекло» (Byzantine Hades). Атаки, спрямовані проти американських урядових і промислових структур, проводили хакери китайського Бюро технічної розвідки. Вся отримана в результаті шпигунства інформація була передана китайської авіабудівельній корпорації AVIC.

Більша частина викрадених Китаєм технологій не уточнюється. Джерела видання припустили, що може йтися про систему сенсорів винищувача J-20. Літний зразок J-20 з бортовим номером «2011», на якому встановлена така система, приступив до випробувань наприкінці лютого цього року.

Китайський важкий винищувач J-20 проходить літні випробування з січня 2011 року. Вже після першого польоту літака американські військові та експерти оголосили, що при проектуванні J-20 Китай використовував технології малопомітності, що раніше використовувалися США в штурмовику F-117 Nighthawk. Зокрема, китайські фахівці вивчили уламки збитого у 1999 році над Сербією F-117.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 23:25 :53