вівторок, 18 березня, 2014, 13:57 Політика
Начальником Галузевого держархіву СБУ став Ігор Кулик

Начальником Галузевого державного архіву Служби безпеки України призначили експерта з доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху Ігоря Кулика.

Про це повідомляє прес-центр Центру досліджень визвольного руху.

Ігор Кулик у 2009-2010 роках працював на посаді начальника відділу звернень громадян, коли архів СБУ очолював Володимир В’ятрович.

На посаді керівника архіву СБУ він працюватиме не лише над збереженням Національного архівного фонду, а й контролюватиме виконання архівного законодавства.

«Навіть наявне законодавство дає можливість отримати доступ до архівних документів, однак у попередні роки системно створювалися штучні перепони дослідникам та науковцям», – зазначив Ігор Кулик.

Як розповів Ігор Кулик, він входить до складу групи експертів, зібраної Центром досліджень визвольного руху, яка активно розробляє нові нормативно-правові акти, що суттєво полегшать доступ науковцям та дослідникам, жертвам репресій та їх родинам до документів радянських спецслужб.

«У нас налагоджена співпраця з Комітетом з питань культури і духовності Верховної Ради України. Ми спільно переконані у необхідності внесення суттєвих змін до архівного законодавства, яке стосується доступу та використання документів радянських спецслужб», – повідомив Кулик.

Також новопризначений начальник архіву СБУ зауважив, що необхідно створити Галузевий державний архів при Українському інституті національної пам’яті, куди слід передати документи радянських спецслужб періоду 1917-1991 років. Зокрема, крім історичних матеріалів ГДА СБУ, планується передати також документи радянського періоду з Галузевих державних архівів Міністерства внутрішніх справ та Служби зовнішньої розвідки.

«Історичні архівні матеріали не повинні залишатися у віданні сучасних спецслужб та правоохоронних органів», – підкреслив Кулик.

Нагадаємо, що у 2008–2010 роках в Архіві СБУ відбувалося масштабне розсекречення архівних матеріалів радянської спецслужби. Після звільнення тодішнього директора архіву Володимира В’ятровича доступ фактично був припинений, а на істориків почали здійснювати тиск. Розсекречення так і не торкнулося історичних матеріалів радянських каральних органів, які знаходяться в архіві Міністерства внутрішніх справ. Архів Служби зовнішньої розвідки у 2009-2010 рр. оприлюднив дуже малу частину історичних документів.

Довідка ІА ZIK.

Кулик Ігор Михайлович народився 1983 року у м. Луцьк. Закінчив історичний факультет Волинського державного університету імені Лесі Українки. Брав активну участь у громадському житті міста. У 2005-2009 роках працював на посаді начальника відділу у справах молоді та спорту Луцької районної державної адміністрації. У травні 2009 року призначений на посаду начальника відділу Департаменту архівного забезпечення Служби безпеки України, де працював до червня 2010 року. З липня 2011 року – експерт з доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху (м. Київ). Був одним з координаторів проекту «Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять», в рамках якого став співавтором довідника «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів» (2012).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 11:05 :33