Новини » Політика 17 березня, 2014, 12:26
МОЗ добиватиметься розслідування фактів насилля над медиками під час Майдану

Міністерство охорони здоров’я добиватиметься ретельного розслідування надмірного застосування насилля до медичних працівників під час сутичок на Майдані.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Олег Мусій під час зустрічі з моніторинговою місією Організації Об’єднаних Націй, інформує прес-служба МОЗ.

«Стосовно надмірного застосування сили до протестувальників та масового вбивства людей на вулицях, застосування тортур до протестувальників та насилля над медичними працівниками порушено кримінальні справи. Міністерство максимально співпрацює з правоохоронними органами, усіма законними методами сприяє розслідуванню цих справ. Ми будемо добиватися ретельного розслідування усіх цих фактів та звертатися до відповідних міжнародних інстанцій щодо притягнення минулої влади до жорсткої відповідальності за злочини проти людяності. Ми наполягатимемо на тому, що Гаазький трибунал мав би дати оцінку українському режимові, який вчинив ці масові вбивства», – заявив О. Мусій.

Міністр пояснив, що статистика МОЗ про постраждалих під час масового протистояння відображає офіційні звернення громадян до закладів охорони здоров’я та офіційно зареєстровані смертельні випадки. Однак багатьом постраждалим допомога надавалася медичною службою Майдану, що не увійшло в ці дані, бо мітингувальники масово відмовлялися їхати до лікарень, боячись правоохоронців. Тому загальна статистика про надання медичної допомоги є в кілька разів вищою. Але це не стосується смертей – їх дійсно сьогодні 102, але є ще безвісти зниклі люди та пацієнти у важкому стані.

За його словами, безпрецедентними були факти порушення міжнародних конвенцій, зокрема застосування насилля до медичних працівників під час сутичок. Відомо, що декількох медичних працівників, які виконували свій професійний обов’язок, було важко поранено, – причому незважаючи на те, що вони знаходилися у медичному одязі, який неможливо було не ідентифікувати.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 01:39 :09