п'ятниця, 14 березня, 2014, 4:06 Політика
Генпрокуратура озвучила перші здобутки і програму дій, – Махніцький

В. о. Генерального прокурора Олег Махніцький повідомив, що наразі Державна служба фінансового моніторингу проводить перевірки та аналіз даних про сумнівні фінансові операції колишніх високопосадовців, їх родичів та підконтрольних їм підприємств. Йдеться про 50 таких підприємств та 33 фізичні особи.

Про це УНН повідомили у прес-службі ГПУ.

Разом з тим, він вказав на існуючі недоліки у роботі правоохоронних органів, поставив перед ними конкретні завдання і строки їх виконання.

«Людей цікавлять реальні результати протидії корупції. Звичайно, у першу чергу український народ очікує від нас об’єктивного розслідування справ стосовно високопосадовців», – наголосив він.

Олег Махніцький окреслив й інші пріоритети в роботі правоохоронних органів. Це додержання законодавства у сфері державних закупівель, щодо ввезення на територію України нафтопродуктів та енергоносіїв, переміщення валютних цінностей, протидія рейдерству тощо.

«Важливою темою має стати вивчення питання стосовно фактів використання посадового становища для протиправного заволодіння чужим бізнесом. Попри декларування на рівні колишнього керівництва держави підтримки бізнесу, насправді робилися численні спроби привласнити найбільш прибуткові підприємства в регіонах. Рейдерство стало частиною діяльності чиновників та правоохоронців. І цьому треба покласти край», – зауважив він.

Особливу увагу він звернув на поширення створення злочинних схем щодо відмивання «брудних коштів», зокрема, акцентував увагу на протидії діяльності «конвертаційних центрів» та «податкових ям».

Також він наголосив на необхідності з’ясувати у Нацбанку інформацію щодо надання колишнім високопосадовцям та їх сім’ям дозволів на здійснення валютних операцій.

В. о. Генерального прокурора детально зупинився і на дотриманні земельного законодавства.

«У засобах масової інформації та мережі Інтернет містяться численні пропозиції щодо продажу десятків гектарів землі за наявності мораторію на її продаж. Хто продає ці ділянки? Чи у законний спосіб вони отримані?», – запитав Олег Махніцький і доручив негайно розібратися у цьому питанні керівникам МВС і СБУ.

Нагадаємо, згідно з дослідженням організації «Transparency International» у 2013 році Україна у щорічному рейтингу країн за рівнем корумпованості зайняла 144 місце серед 177 країн світу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 23:54:48