Новини » Політика 13 березня, 2014, 13:11
МОН хоче створити професійно незалежне агентство з якості вищої освіти

Міністерство освіти і науки України хоче створити Національне агентство з якості вищої освіти. Воно буде професійно незалежним і формуватиметься за квотовим принципом.

Про це в інтерв’ю «Дню» повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

У Національне агентство з якості вищої освіти входитимуть представники уряду, вищих навчальних закладів різних форм власності, Академії наук, працедавців, студентів.

«Ця агенція здійснюватиме незалежний контроль, оскільки держава не може сама себе оцінювати. Так само міністерство не буде створювати університетські рейтинги. Це не справа держави – робити рейтинги. У нас є багато незалежних університетських рейтингів, кожен з яких має свою методику. І цього цілком достатньо», – зазначив Сергій Квіт.

Він розповів, що у Національного агентства з якості вищої освіти і Держінспекції навчальних закладів будуть різні підходи до роботи.

«Інспекція виявляє зловживання, перевіряє дотримання норм організації вступної кампанії, навчального процесу, діловодство, використання фінансів. А Національне агентство зосереджується на фактичному забезпеченні якості ВНЗ через формування відповідних критеріїв і вимог, акредитацію спеціальностей, спецрад щодо захисту дисертацій, незалежних установ оцінювання якості, бере участь у формуванні державної політики у сфері науки та освіти тощо», – розповів Квіт.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 09:49 :39