Новини » Львів

Для громадської люстрації Сех люди їхали до Львова зі всіх куточків області

Новопризначена голова ЛОДА Ірина Сех стала першим об’єктом програми Люстраційного комітету Майдану Львівщини. Громадську «Люстрацію» у прямому ефірі проводили авторитетні експерти. Також поставити запитання керівнику області змогли люди, які приїхали на Львівський Майдан зі всіх куточків Львівщини. Експертів та модераторів програми, як і об’єкт люстрації визначила редакційна рада комітету Майдану.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

«Думаю, важливо говорити з громадськістю. Ми розуміємо, що потрібна люстрація, потрібно придивлятися до влади. Але потрібно розробити критерії, як проводити люстрацію», – зауважила перед початком ефіру Ірина Сех.

Питання люстраторів у прямому ефірі були прямі і конкретні.

«Є конституція, є пряма норма закону, яка вимагає складати повноваження. Не може бути такої ситуативної доцільності, щоби потоптатися, поглумитися над Конституцією власної країни», – так прокоментував відомий громадський діяч Віталій Сергатюк заяву Ірини Сех, яка заявила, що наразі не здаватиме депутатський мандат. Мовляв, її голос ще може знадобитися у Верховній Раді. «Питання складання моїх повноважень це просто питання часу», – виправдовувалася голова ЛОДА.

Допоки у студії «Люстрації» тривала дискусія, пристрасті біля пам’ятника Шевченкові між опонентами та прихильниками Ірини Сех не вщухали навіть під час прямих включень Люди штовхалися, проводили «цензуру» плакатів опонентів...

«Я щойно ледь не постраждала у сутичці з кремезними чоловіками, які намагались у мене вихопити плакат тільки через те, що я маю іншу думку, аніж більшість з них, – розповіла львів’янка Тетяна. – Я думаю, це не зовсім та аудиторія, яка мала б люструвати новопризначену голову ЛОДА».

«Я почула по телеканалу ZIK про проведення «Люстрації», захотіла подивитися, як це все буде виглядати. Але я побачила багато привезених людей, які жінок штовхають... Я шокована від партії «Свобода», – поділилася враженнями ще одна львів’янка, пані Мирослава.

Симпатики ж Ірини Сех зауважували, що новий голова  ЛОДА була на Майдані, підтримувала людей. Відтак їй потрібно дати час, щоб спробувати сили на новій посаді.

А от депутат облради від ВО «Свобода» Богдан Каспер урешті визнав, що призначення нових посадовців відбувається не за тим сценарієм, що декларувався перед людьми: спочатку обговорення на Майдані, а вже після цього затвердження кандидатури. Наразі ж усе відбувається навпаки.

«Люстрація політиків повинна виглядати за аналізом їх вчинків. Ми повинні аналізувати, що політики робили, коли були при владі, коли були депутатами. Чи відвідували вони сесії, як голосували? У сьогоднішньому ефірі був саме такий аналіз», – резюмував Данило із Дублян. 

Своїми враженнями від участі в ефірі одразу на виході зі студії поділилися і герої програми – Ірина Сех і головний «люстратор» країни Єгор Соболєв, уповноважений  Майданом на проведення люстрації.

«Сьогодні була цікава дискусія. Потрібна дискусія. Потрібно спілкуватись, потрібно говорити, потрібно слухати, потрібно розказувати», – прокоментувала Ірина Сех, але при цьому дорікнула журналістам «певною упередженістю» у сюжетах. У чому полягала упередженість, Ірина Ігорівна не пояснила: «Дайте мені час, щоб я все проаналізувала. А зараз просто фізично не можу».

«Дуже подобається критичність, з якою тепер громадяни налаштовані по відношенню до посадовців. Під час програми пролунало два дуже важливі побажання. Перше – відкрийте своє майно, всі свої активи, задекларуйте  його. Друге – всі призначення, всі рішення спочатку мають виноситися  на  публічне обговорення, а лише після цього має відбуватися призначення тієї чи іншої людини на посади», – резюмував Єгор Соболєв.

Також він віддав належне тому, що Львівщини першою відгукнулася на вимогу Майдану – проведення люстрації. Було оперативно створено Люстраційний комітет Майдану Львівщини та запущено в ефір його програму «Люстрація». Цей відкритий майданчик для проведення громадської люстрації працюватиме у прямому ефірі щоп’ятниці. 

А наступним об’єктом люстрування, 14 березня, стане силовий блок Львівщини.

Loading...