Новини » Суспільство 311

У Севастополі до дня народження Шевченка відкрились виставка та конкурс читців

Виставка книг, присвячених двохсотріччю з дня народження Тараса Шевченка, розмістилась в бібліотеці українського культурно-інформаційного центру.

Про це повідомляє День.

В експозиції представлені, як стародавні, так і сучасні видання творів Великого Кобзаря; поеми та вірші генія української літератури українською, англійською, російською, кримсько-татарською, грецькою, польською мовами.

Кожна людина, яка бажає прочитати твори поета своєю рідною мовою, може зробити це, відвідавши бібліотеку.

Багато на виставці «Кобзарів»: деякі з них приїхали до Севастополя здалеку: зі Сполучених Штатів, Канади, Австралії, Росії. Провідний бібліотекар українського культурно-інформаційного центру Неллі Сиротова, розповідає: «Кобзарів» у нас дуже багато: на будь-який смак».

«Ті учні, ті студенти, які завітали до українського культурно-інформаційного центру, знаходячись поміж такими мудрими книгами, починають по-іншому дивитися на світ, вони починають захоплюватись українською літературою. Ми намагаємось показати дітям найкращі книжки для того, щоб їм захотілося взяти їх в руки.Багато людей і надалі користуватимуться інтернетом, сьогодні це необхідно, але ж людина, яка себе поважає і хоче дізнаватися з багатьох джерел ту чи іншу думку, той чи інший погляд на події, які відбуваються у нашій державі сьогодні, має читати якомога більше: книг, часописів, газет. Треба читати книги різних авторів, різних видань і тоді у людини може сформуватися власна думка з приводу тієї чи іншої проблеми» – зауважує пані Неллі.

Бібліотекар пишається тим, що на цьому тижні, незважаючи на бурхливі події, працівникам українського культурно-інформаційного центру вдалося провести конкурс читців. «Я є членом журі і бачу, що з кожним роком рівень підготовки дітей зростає. Майже всім учасникам конкурсу мені довелось поставити 10 – найвищий бал. Весь час завищую бал, тому що розумію, що діти, котрі живуть в Севастополі і так старанно вивчають такі великі поеми напам’ять, демонструючи своє ставлення до поета, мають бути усіляко нагороджені, відзначені грамотами і подарунками, щоб це спонукало дітей до вивчення інших творів Тараса Шевченка. Будемо сподіватися, що традиційний конкурс, який вже багато років проходить в українському култьтурно-інформаційному центрі буде мати своє продовження у майбутньому».

Другий поверх українського культурно-інформаційного центру прикрашають малюнки дітей, присвячених ювілею Тараса Шевченка. Майбутні митці намалювали Україну, ілюстрації до творів Великого Кобзаря, себе, свої родини та щасливе майбутнє своєї Батьківщини.

Бібліотека українського культурно-інформаційного центру існує з 1996 року і є першою українською бібліотекою в Севастополі. Книжковий фонд складає близько 11 тис. екземплярів. Це багаточисельні енциклопедичні видання, книги з історії України, українська й зарубіжна класика, книги зі світового мистецтва та культури, посібники для тих, хто вивчає українську мову.

В комплектуванні фондів бібліотеки взяли участь: Міністерство культури України, Національна Парламентська бібліотека України, Управління культури й туризму Севастопольської міської державної адміністрації, українська діаспора.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...