live
Новини » Світ

США і Великобританія не визнають кримського референдуму

Таку думку сьогодні, у відповідь на заяви кримських парламентарів, висловили Барак Обама і Девід Кемерон.

Про це, з посиланням на РІА «Новости», повідомляє УНІАН.

«Напередодні на переговорах в Парижі (з участю міністрів закордонних справ ряду країн) був досягнутий певний прогрес. Однак сьогоднішнє голосування кримського парламенту і рішення провести референдум через 10 днів є серйозним кроком в невірному напрямку. Український уряд заявив, що не вважає цей референдум законним, і Євросоюз сьогодні підтримав цю позицію», – сказав Кемерон після позачергового саміту ЄС щодо ситуації в Україні

З подібною заявою виступив і Барак Обама.

«Запропонований референдум про майбутнє Криму порушить конституцію України і міжнародне право. Будь-які дискусії про майбутнє Криму повинні включати легітимний уряд у Києві», – заявив Обама.

«Однак є спосіб розв’язання кризи з повагою до інтересів Російської Федерації, а також українського народу. Потрібно допустити міжнародних спостерігачів на всю територію України, включаючи Крим, щоб забезпечити повагу прав всіх жителів України, включаючи етнічних росіян», – сказав Обама.

«Потрібно почати консультації між Росією і Україною за участю міжнародного співтовариства», – додав він. За його словами, це дозволить Росії зберегти свої інтереси в Криму. Якщо Москва не піде на такі заходи, Обама обіцяв продовжити реалізовувати санкції проти Росії в тісній координації з Євросоюзом. Президент США також обіцяв «підтримати союзників у Східній Європі».

Нагадаємо, що сьогодні, 6 березня, парламент Криму переніс з 30 на 16 березня всекримський референдум про статус автономії.

Як повідомив віце-спікер парламенту автономії Сергій Цеков, на референдум виносяться два питання: «Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта?» і «Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року, де Крим є частиною України, але фактично має повноваження окремої держави?».

Також депутати кримського парламенту проголосували за приєднання регіону до Росії.

 

Loading...