Новини » Львів 7 березня, 2014, 22:57
Нездачу мандату нардепа Ірина Сех пояснює ситуацією у Криму
Ірина Сех під час ефіру програми Люстраційного комітету Майдану Львівщини на телеканалі ZIK
Ірина Сех під час ефіру програми Люстраційного комітету Майдану Львівщини на телеканалі ZIK

Новий голова ЛОДА Ірина Сех планує здати депутаський мандат лише тоді, коли стабілізується ситуація у Криму.

Про це вона заявила під час прямого ефіру прем’єрної програми Люстраційного комітету Майдану Львівщини «Люстрація», що зараз триває на телеканалі ZIK.

Як відомо, за законом України, посада очільника області та депутаство ВР – несумісні. Втім, як зазначила Ірина Сех, її голос може ще знадобитися при важливих голосуваннях щодо Криму у парламенті, відтак вона не поспішає здати мандат, а чекає вказівки від центральної ради.

«Я усвідомлюю, що повинна здати мандат, і це питання часу. Зараз мій голос може знадобитися у Верховній Раді», – зазначила голова ЛОДА. Водночас Ірина Сех наголосила, що не планує отримувати зарплати одразу на двох місцях праці.

У свою чергу громадський діяч Віталій Сергатюк наголосив: річ не у зарплатні, а у дотриманні законів. А аналітик Олександр Антонюк здивувався, чому вибір на очільника області впав саме на депутата-мажоритарника, якого не можна замінити у ВР, як це стається у випадку депутата, що пройшов по партійному списку. Відтак «Свобода» у разі складання мандату Іриною Сех втрачає один голос, а райони, які підтримали її кандидатуру на виборах, втрачають представництво у парламенті.

Нагадаймо, що раніше саме Ірина Сех критикувала Василя Горбаля, екс-голову ЛОДА, за те, що він порушував законодавство і очоливши ОДА не здав депутатський мандат. 26 серпня 2010 року Львівською облрадою Горбалю була висловлена недовіра. Однією з причин було системне й довготривале порушення статті 3 Закону України «Про статус народного депутата України». 

Відтак навіщо Ірині Ігорівні чекати вказівки з Києва для виконання законодавства, не зрозуміло.

Нагадаймо, програма Люстраційного комітету Майдану Львівщини «Люстрація» діє як відкритий громадський майданчик, де журналісти та авторитетні експерти обговорюватимуть кандидатури на владні кабінети та уже призначених посадовців області, яких обов’язково запрошуватимуть для участі в ефірах.

«Люстрація» має двох модераторів прямого ефіру. Щотижня відбуватиметься їх ротація, що гарантуватиме незалежність програми. Пул журналістів та експертів для участі в прямому ефірі є відкритим, відтак подати відповідні заявки можуть усі охочі. Склад учасників програми визначає Редакційна рада Люстраційного комітету Львівщини. Контент програми не є власністю телеканалу ZIK та буде у вільному доступі для використання всіма медіа, громадськими організаціями. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 21:52 :44