Новини » Львів 5 березня, 2014, 12:16
У Львові розпочався бойкот російських товарів

Мешканці Львова починають бойкотувати товари відомих російських брендів. Таким чином у місті реагують на заклик у соціальних мережах від ініціативної групи «Економічний бойкот регіоналів» не купувати ще й товари зі штрих-кодом, який починається з цифр «46».

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

Ініціатори бойкоту наголошують: багато виробників російських товарів зареєстровані за кордоном, відтак визначити їх походження важко. За словами активіста «Економічного бойкоту регіоналів» Ігоря Страмика, росіяни дуже добре маскують товари, часто прописують їх назви латинським шрифтом.

Відтак активісти зараз укладають списки російських підприємств, банків, АЗС. Перелік  роздаватимуть львів’янам на вулицях.  

«Люди хочуть знати, які товари є російськими. Понад те, нам уже телефонували з Польщі, Чехії, щоб отримати таку інформацію», – говорить Ігор Страмик.

«Ми намагатимемося переконувати львів’ян знайти російським товарам відповідники українського та закордонного виробництва. Ще плануємо розробити  сайт англійською мовою з інформацією щодо російських товарів», –  розповів активіст акції, член Комітету Майдану  Олег Радик.

Наразі бойкот у Львові лише набирає обертів, адже чимало людей просто не звикли розглядати штрих-коди на товарах. Не надто поменшало клієнтів на російських заправках пальним. Керівники АЗС не розуміють мети бойкоту, адже у них працюють українці.

На думку економістів, альтернативу російським товарам українцям буде знайти непросто, інколи навіть неможливо.  

«У нас експорт в Росію становить близько 25 млрд,  а імпорт з Росії – 30 млрд, із них 12 млрд –  енергоносії», – пояснює економіст Андріан Фітьо.

Аби не залежати від російських фінансів, експерти радять  не лише бойкотувати чуже, а зосередитися на виробництві свого.  
 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:42 :21