Новини » Політика

Введення військ в Україну відбулось на підставі неправдивої інформації, – російський правозахисник

Постанова Ради Федерації, що дозволяє президенту РФ використовувати війська на території України, приймалася на підставі непідтвердженої інформації про жертви серед громадян Росії в Криму

Про це заявив член Ради з прав людини при президенті Росії, експерт Московської Гельсінської групи Андрій Юров, передає Українська правда.

«Щойно я ознайомився із заявою сьогоднішньою пані Матвієнко, головою Ради Федерації Російської Федерації, яка заявила, що в Криму є жертви серед росіян. Це було однією з підстав сьогоднішнього голосування», – заявив він.

«Мені вдалося 10 хвилин тому зв’язатися нарешті з Генконсулом Росії В’ячеславом Світличним і з’ясувати ситуацію про те, чи дійсно є жертви саме серед росіян. Він заявив, що ніяких жертв серед росіян не було, а нічна сутичка, про яку пише Верховна Рада Криму, складалася з декількох пострілів у повітря», – заявив Юров.

«Тобто це було якесь невелике силове протистояння в МВС, але ніяких жертв, ні про які реальні великомасштабні події мови йти не може», – додав він.

При цьому Юров, який також представляє міжнародну групу правозахисників щодо ситуації в Україні, висловив «особисту думку, що ситуація в Криму є абсолютно стабільною і ніякої причини для введення якихось військ немає».

«Я вважаю, що сили правопорядку повністю контролюють ситуацію, і ніякої необхідності для зовнішніх військ взагалі немає», – підкреслив він.

Раніше Матвієнко заявила, що при спробі штурму МВС Криму були потерпілі, в автономії є жертви і серед росіян.

«При спробах захоплення будівлі МВС у Криму були потерпілі, є жертви, йде залякування, йдуть погрози, і люди просто, природно, в цій ситуації висловлюють серйозну тривогу за своє життя, за безпеку свою і своїх сімей. І це змусило уряд Криму звернутися за допомогою до Росії», – заявила вона після екстреного засідання Ради Федерації.

При цьому на заяву, що в Криму не було вбито жодного росіянина, вона відповіла, що «це не відповідає дійсності». «Є жертви, в тому числі і серед росіян», – сказала Матвієнко.

 

Loading...