Новини » Львів 27 лютого, 2014, 12:38
80-річний священик з Львівщини, який йшов проти «Беркута», пильнує ВР

Сьогодні, 27 лютого, за засіданням Верховної Ради України в парламенті спостерігає духовенство з Львівщини: серед них – 80-річний священик УГКЦ зі села Калинівки Яворівського району Львівської області, отець Петро Зеленюх.

Про це повідомила власкорові IA ZIK київська журналістка яворівського походження.

З її слів, отця Петра Зеленюха журналісти запросили в ложу преси, бо цю людину знають та поважають в усій Україні як не лише поважного духівника, а й великого сміливця. Адже отець Петро, незважаючи на поважний вік, був активним учасником подій на Євромайдані в Києві.

Зараз отець Петро щиро молиться у приміщенні ВРУ за те, щоб нардепи були мудрими та приймали державницькі рішення.

Нагадаємо, що, зокрема, 5 грудня священики УГКЦ, о. Петро Зеленюх та о. Теодозій Івашків з Львівщини відслужили молебень неподалік Адміністрації президента – на перехресті вул. Банкової та Лютеранської. Вони стояли між щільною колоною «Беркута» та сотнею мітингувальників.

Довідка IA ZIK.

Нагадаємо, що у грудні минулого року  у Львівській ОДА із запізненням таки було  вручено священикові УГКЦ з Яворівського району, побратимові нині покійного В’ячеслава Чорновола, отцю Петрові Зеленюху орден «За заслуги» ІІІ-го ступеня. Отець Петро спочатку брати нагороду не хотів, мовляв, усім вручали в Львівській опері, а про нього забули…

У 1991 році о. Петро Зеленюх брав участь у Світовому синоді єпископів УГКЦ, який відбувся у Ватикані, мав аудієнцію з Папою Римським. Нині о. Петро Зеленюх продовжує подвижницьку та меценатську діяльність на Яворівщині.

Його обрано депутатом Яворівської районної ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 12:51 :11