live
Новини » Львів 900

Майдан вимагає повного перезавантаження влади! Чи готові до цього політики?

Пролиті ріки крові задля очищення країни! Та навіть після трьох місяців важкого та кривавого протистояння Майдан продовжує стояти. Саме зараз Україна має унікальний та історичний шанс докорінно змінити всю систему влади. І відставка Януковича – це лише перший крок до цього. Майдан вимагає повного перезавантаження українського політикуму, а не просто зміни облич при владі, до якої рвуться старі-нові персонажі від опозиції.

Та чи готові політики почути і врешті зрозуміти, чого насправді вимагає МАЙДАН? Саме про це сьогодні о 22:00 у прямому ефірі програми журналістських розслідувань «Народний контроль» телеканалу ZIK говоритимуть відомі політики, незалежні авторитетні експерти, громадські діячі, активісти Майдану, журналісти.

Рішення Верховної Ради в останні дні свідчать, що справді можемо отримати банальну заміну імен на керівних посадах, котрі й надалі ділитимуть за принципом кулуарних домовленостей та особистих стосунків. На зміну попередній владі до крісел рвуться давно відомі в українській політиці персоналії. Ті самі, котрі рівно десять років тому уже стояли на іншій, але також майданівській сцені, обіцяли іншу країну та інше життя, погрожували бандитам тюрмами. Якби ті обіцянки були виконані, то, ймовірно, не було б потреби у нинішньому Майдані, не було б сотень жертв.

Лише вчора, 25 лютого, Арсеній Яценюк заявив про обов’язкове включення до нового уряду представників Майдану, яким довіряють люди. Імовірно, це щирі наміри, а можливо, – реакція на обурення, що наростає всередині Майдану через принцип призначення нових високопосадовців. Дуже красномовно позицію людей висловила одна з головних польових медиків Майдану Ольга Богомолець. «Я зможу очолити МОЗ лише тоді, коли у владі будуть чисті політики і не буде корупційних оборудок. Тому ніякого МОЗ», – так вона прокоментувала чутки щодо ймовірного призначення її міністром охорони здоров’я.

Повне перезавантаження влади – це не лише новий президент чи уряд. Це і нова Верховна Рада – тим паче, що з поверненням до Конституції 2004 року вона отримує повноваження, яких не мала на момент її формування 2012-го. Тож якнайшвидше мають відбутися і вибори до парламенту, обов’язково за відкритими списками. Зміни мають статися й у владних структурах на місцях.

Але водночас з усіма цими процесами має тривати люстрація на всіх рівнях – і вчорашньої влади, і вчорашньої опозиції! Останні, до слова, готові люструвати всіх і вся, окрім себе самих. Утім цим готові зайнятися журналісти. Зокрема, програма «Народний контроль» на телеканалі ZIK, що за три роки роботи неодноразово викривав корупційні оборудки можновладців (причому й тих, хто називав себе «поборником режиму Януковича»), у найближчі місяці ще активніше візьметься за вивчення діяльності та життя політиків.

І, звісно, політикам не варто забувати про ще одну вкрай важливу вимогу Майдану – покарання винних за масові вбивства та калічення людей. Адже, як уже неодноразово доводили розслідування журналістів, саме безкарність породжує нові злочини, щоразу нахабніші та жахливіші.

«Сьогодні ми маємо змогу справді отримати нову країну, яка житиме за новими принципами, з абсолютно новою системою влади – прозорою, зрозумілою, відкритою до народу. Задля цих змін прості українці, Майдан, доклали справді героїчних зусиль – і не готові зупинятися на досягнутому, – каже автор та ведучий програми Дмитро Добродомов. – Люди показали, що заради нової України готові жертвувати усім, навіть життям. Та чи пожертвують політики своїми амбіціями заради Майдану та країни? Чи розуміють вони, що кулуарний розподіл посад не змінює системи, а може породити нову хвилю народного гніву? Про це сьогодні ми і говоритимемо у прямому ефірі «Народного контролю».

Loading...
Loading...
Loading...