Новини » Суспільство 25 лютого, 2014, 12:05
Українці масово потребують сповідей та підтримки психологів

Уже в найближчі дні у Львові запрацює Центр психологічної реабілітації, адже, як стверджують фахівці, останні події на Майдані – це величезний стрес і для безпосередніх учасників подій, і навіть для сторонніх спостерігачів. На думку священиків та психологів, душевний стан українців – на межі.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

Минулий тиждень в Україні уже встигли назвати найстрашнішим та найкривавішим за 22 роки незалежності. Кадри, коли вбивають та калічать сотні українців, показували у прямому ефірі на різних телеканалах. За словами медиків Майдану, лише за останню ніч вони зафіксували 8 психозів у мітингувальників. Відтак лікарі звернулися до коменданта Самооборони Майдану Андрія Парубія та головного польового лікаря Майдану Ольги Богомолець із проханням створити спеціальні центри психологічної реабілітації для мітингувальників.  

Як розповів о. Михайло Димид, на Майдані зараз багато роботи і для священиків.

«Напередодні убивств на Майдані до мене приходили молоді хлопці з проханням провести Тайну сповіді, – говорить священик. – Вони казали мені: «Отче, я хочу сповідатися, бо не знаю, чи виживу. Хочу бути чистим перед Господом Богом, якщо раптом щось станеться».

Отець Димид зазначає, що охочих висповідатися суттєво побільшало по всій Україні, до нього часто звертаються у рідному Львові. Людей мучить, що у потрібний момент вони не були у столиці.

«Люди все частіше приходять до священиків, бо потребують розмови», – каже о. Михайло Димид.  

Слова священиків підтверджують психологи та психотерапевти. За їхніми словами, після 20 лютого телефони довіри не замовкають. Найчастіше по допомогу звертаються друзі загиблих. Рідше – родичі. Та допомогти постраждалим можуть не лише фахівці, а й близькі люди.

«Людину потрібну неквапливо, але впевнено заспокоїти, проговорити її емоції, – радить кризовий психолог Оксана Наконечна. – Людині не обов’язково виливати  душу, але вона мусить саме проговорити свої відчуття». 

Також психологи радять українцям дозувати інформацію з екранів телевізора та комп’ютера.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 10:54 :55