неділя, 23 лютого, 2014, 14:47 Львів
На Львівщині в останню путь провели активіста Євромайдану Романа Вареницю
Похорон активіста Євромайдану Романа Варениці. Фото: ZIK
Похорон активіста Євромайдану Романа Варениці. Фото: ZIK

Сьогодні, 23 лютого, у селі Старому Ярі Яворівського району Львівської області тисячі людей прощаються з новітнім українським героєм Романом Вареницею, який загинув 20 лютого в Києві, на Євромайдані від кулі снайпера.

Про це з місця події передає власкор IA ZIK.

Церковне подвір’я та дороги до нього – устелені лампадками пам’яті. З усієї Львівщини люди приносять вінки та кошики квітів, щоб віддати останню пошану захисникові справедливої України, який пожертвував за кращу долю для свого знедоленого народу власне життя.

Приїхали з Новояворівська й колишні вчителі Романа та колеги-освітяни його матері Ганни Іванівни, яка зараз – на пенсії й перебралася з міста на малу батьківщину.

Педагоги згадують, яким Роман Варениця був добрим учнем у школі: не лише добре навчався, але й мав загострене почуття справедливості.

А священик, отець-декан Степан наголошує на доброму християнському вихованні цього сміливця мамою Ганною й татом Михайлом: молодий українець не пошкодував життя, відстоюючи рідну державу та свій багатостраждальний народ.

Мешканці Новояворівська розповідають, як Роман рвався в Київ: підсів в автобус з активістами-яворівчанами у Львові, вибігши з роботи. І дуже радів, що таки залишили друзі одне вільне місце – для нього.

«Не знав, бідолаха, а може й відчував, що їде назустріч своїй смерті», – плаче сусідка Романа – Тетяна.

Зі слів мешканки Старого Яру Марії, коли Ганна й Михайло Варениці почули про смерть сина – враз почорніли обоє від горя. Адже Роман батькам спочатку не признався, що їде в Київ. Думали, що він – у Львові, на роботі. Це вже з дороги він потелефонував рідним: не переживайте, я мушу так зробити…

«Михайло відразу поїхав у Київ. Навіть уявити страшно картину, як батько притуляв до грудей мертве тіло сина…», – втирає сльози сусідка.

Нагадаємо, що 20 лютого страшна звістка облетіла Яворівщину: серед загиблих новітніх українських героїв у Києві снайперські кулі обірвали життя 36-літнього Романа Михайловича Варениці та 32-річного Віталія Миколайовича Коцюби. Обидва поїхали в столицю рятувати Україну та наш стражденний народ з міста Новояворівська Яворівського району Львівської області.

Роман Варениця – родом з села Старий Яр, Віталій Коцюба народився у селі Вороблячині Яворівського району, а обидва проживали в Новояворівську.

У коментарі власкорові IA ZIK 20 лютого депутат Львівської обласної ради Іван Стецькович (мешканець міста Новояворівська), який перебував у лавах борців на Майдані, в Києві, розповів, що тіла двох земляків саме йому випала така страшна місія упізнати серед десятків убитих побратимів.

 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 19:36 :39