Новини » Світ 369

Китай нервово реагує на зустріч Обами з Далай-ламою

Китай вимагає від Вашингтона скасувати зустріч президента США Барака Обами з тибетським духовним лідером Далай-ламою, яка має відбутися 21 лютого. На думку МЗС Китаю, зустріч Обами з Далай-ламою є втручанням у внутрішні справи КНР, і ці дії зашкодять відносинам Вашингтона і Пекіна.

Про це повідомляє CNN.

Тим часом, у США підкреслюють, що визнають Тибет законною територією Китаю і не збираються підтримувати сепаратистські настрої в регіоні. Вашингтона відзначає, що виступає виключно за дотримання прав людини в КНР.

Про те, що США збираються прийняти Далай-ламу в Білому домі, стало відомо 20 лютого. Сьогоднішня зустріч повинна стати вже третьою за час президентства Барака Обами. Раніше він зустрічався з тибетським лідером у 2010 і 2011 роках, що також було вороже розцінено Китаєм.

Далай-лама живе у вигнанні в Індії з 1959 року. Йому довелося покинути Тибет після того, як Пекін жорстоко придушив антикитайське повстання місцевого населення.

Влада КНР оголосила Далай-ламу поза законом, оскільки вважає його лідером тибетських сепаратистів.

Правозахисники також обвинувачують китайську владу у порушенні прав тибетців, яких фактично не випускають за межі регіону, обмежують свободу самовираження і доступ до інформації.

Loading...
Loading...
Loading...