Новини » Політика 17 лютого, 2014, 15:38
На боротьбу з Майданом кинули організації-привиди, які невідомо чи існують, – ЗМІ

За час акцій протесту в Україні широкому загалу стали відомі кілька організацій, які взяли на себе відповідальність за масові побиття активістів Майдану та підпали їхніх автомобілів.

Серед них і такі, що викликають сумніви щодо їхнього реального існування, пише Тиждень.ua.

Як йдеться у статті, звичайний харківський бійцівський клуб «Оплот», який пов’язують із мером Харкова Геннадієм Кернесом, у січні 2014 року нібито став громадською організацією (ГО). Перша згадка «Оплоту» з’являється у ЗМІ 17 січня. Тоді автомобілі з георгіївськими стрічками заблокували активістів Автомайдану на Європейській площі у Києві. А ГО «За порядок» з’явилося в інформаційному просторі після новорічних свят із відновленням провладних маніфестацій у Маріїнському парку.

Згодом ці дві організації заявили про об’єднання у так званий «АнтиАвтомайдан». Зокрема, під час спільної прес-конференції у столиці лідер «Оплоту» Євген Жилін та голова ГО «За порядок» Віктор Андрєєв підтвердили свою причетність до блокування Автомайдану 17 січня.

«Український фронт» – іще одна ініціатива з Харкова. Заснований під час «зльоту» первинних організацій Партії регіонів 1 лютого для «зачистки України від окупантів». За даними організаторів, тоді у зборах взяли участь близько 6000 осіб у складі 20 делегацій представників обласних організацій Партії регіонів, а також нардепи Олег Царьов, Дмитро Святаш, Дмитро Добкін, Анатолій Денисенко, представники дипломатичних кіл, КПУ і понад 50 громадських організацій та об’єднань.

За однією з версій, ініціював зліт та створення «Фронту» одіозний голова Харківської ОДА та керівник обласного осередку ПР Михайло Добкін. Він також заявляв про бажання долучити представників організації до переговорного процесу між владою та опозицією щодо врегулювання кризи.

Експерти до новоутвореного об’єднання поставилися більш, ніж скептично. Так, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач припускав, першопричиною появи громадської спілки «Український фронт» стала ідея когось із політтехнологів, який консультує владу, для тролінгу опозиції. Від моменту проголошення заснування активно себе не проявляли.

«Красний сектор» – радше фіктивна організація, аніж реальна. З’являється в інформаційному просторі 1 лютого. Тоді дана спільнота взяла на себе відповідальність за підпали автомобілів активістів Майдану та Автомайдану.

Після цього зникла з інформпростору. Представлена у соцмережі Facebook. Сторінка спільноти заснована 4 січня 2014 року, нараховує 229 користувачів, частина з яких причетна до «Оплоту». Активної діяльності не ведуть. Останній допис датований 5 лютого. Засновником спільноти виступає Микола Амєльченко, сторінка якого створена того ж дня, що й сторінка «Красного сектора». Останній допис датований 7 лютого.

«Привиди Севастополя» – іще одне об’єднання осіб, що викликає багато запитань щодо свого реального існування. Має ознаки терористичної організації. Зокрема, 16 лютого взяло на себе відповідальність за вбивство, а потім і спалення разом із автомобілем активіста запорізького Автомайдану, яке сталося 13 лютого. Відповідна заява була розміщена на відео сервісі YouTube.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 08:59 :17