Новини » Економіка 6 лютого, 2014, 8:46
З України за сприянням НБУ активно виводиться валюта, – Уманський

Падіння гривні серед іншого пов’язане з тим, що на сьогодні під так звані фіктивні імпортні контракти з України активно виводиться валюта і робиться це за сприянням Національного банку.

Про це в ефірі 5 каналу заявив колишній виконувач обов’язків міністра економіки України Ігор Уманський.

«Давайте подивимось, що відбувається зараз на ринку: значні обсяги продажу, обсяги, що перевищують середньоденні обсяги продажу до цих подій в декілька разів. Це говорить про те, що хтось свідомо починає активно виводити валюту з України. Відбувається це, швидше за все, під так званні фіктивні імпортні контракти, фіктивні зобов’язання перед зовнішніми контрагентами, які б згідно з чинними нормативними актами Національного банку не мали б задовольнятися з точки зору наповнення цих заявок банками», – заявив Уманський.

І це, за його словами, роблять не прості українці. Казначеї банківських установ, які працюють на ринку, бачать, що ці заявки виконує декілька банків. «Чому ці заявки пропускає Національний банк з одного боку і дозволяє в таких обсягах торгувати валютою? Хочу зазначити, що один з найбільших споживачів, або покупців валюти, «Нафтогаз» на ринок у цей період не виходив і валюту для розрахунків за газ не скуповував», – зазначив екс-урядовець.

«Та політична і соціальна криза, яка є на сьогодні і яку вже не можна не помічати, не є причиною економічних проблем. Вона є наслідком економічної політики, політики внутрішньої та зовнішньої, яку проводить влада в особі уряду, президента, НБУ тощо», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 12:08 :54