четвер, 6 лютого, 2014, 10:10 Суспільство
Пісня «Горіла шина» та Гімн України – хіти Майдану

Пісня «Горіла шина» сьогодні – хіт радіоефірів. У перший день відео революційної версії весільної співанки набрало десятки тисяч переглядів на ютубі. Виконавець пісні – музикант із псевдонімом «Клофелін». Чоловік також є автором відомого міксу з виступу Арсенія Яценюка.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

Свого справжнього імені та прізвища співак називати не хоче, бо слави не шукає. Каже, не тільки музика, а й слова хіта про шину – народні.

«Я натрапив на текст на таку собі переробку української пісні «Горіла сосна». Називався він «Горіла шина». Я взяв цей текст, трошки його видозмінив і вийшла отака собі пісенька», – розповідає автор.

Українська революція дала справжній  поштовх жанру кабаре – так званої творчості на злобу дня. Сорок нових пісень у цьому стилі записав Віктор Морозов. Автори слів Андрій Панчишин та Юрій Винничук. Чимало пісень перероблені, народні. Однак найбільше серед них саме пародійних.

Письменник Юрій Винничук зазначив: «Я в цих піснях висловлю своє ставлення до президента, політичних діячів. Про Гришка я написав. Троє поросят – це про трьох наших опозиціонерів, які пішли на перемовини до президента і дістали дулю».

По-новому прозвучала і пісня «Переведи мене через майдан». Вірш «Останнє прохання старого лірника» написав ще 1971 року Віталій Коротич.

«Піккардійська терція», разом із п’ятирічним Вячеславом Марчуком, виконала цю пісню ще у 2005-му. І нині вона знову популярна.

«У 2004 році, під час Помаранчевої революції, її друкували на перших шпальтах газет і цитували як перегук з тими подіями, що були на Майдані. І тепер так само», – говорить Володимир Якимець, художній керівник «Піккардійської терції».

В академічній музиці творів на тему революції ще небагато. Один із перших – диптих Валентина Сильвестова у пам’ять про загиблого на Грушевського вірмена Сергія Нагояна.

Тим часом у роковій музиці стався справжній вибух. Якщо раніше прем’єри пісні доводилося чекати тижнями, то тепер нові твори з’являються по кілька щодня.

Додамо, що однією з найпопулярніших композицій, яку нині замовляють на радіо, став Гімн України.  До слова,  недавно на підтримку українців усі польські канали одночасно увімкнули пісню зі словами нашого гімну.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 02:09:04