Новини » Суспільство 30 січня, 2014, 14:07
Рибчинський: Україна нагадує матір, у якої один син у ВВ, а інший – на Майдані
Фото: pravda.com.ua
Фото: pravda.com.ua

Україна сьогодні нагадує мені матір, у якої один син служить у внутрішніх військах, а інший перебуває на барикадах Майдану.

Про це пише відомий поет і драматург, народний артист України Юрій Рибчинський у відкритому листі, що оприлюднений на сайті Gordonua.com.

На думку Ю. Рибчинського, у сьогоднішніх подіях в Україні винна не тільки влада. Багато в чому винен народ, який цю владу обрав і досі не навчився робити уроки з зовсім недавньої історії.

«Україна сьогодні нагадує мені матір, у якої один син служить у внутрішніх військах, а інший перебуває на барикадах Майдану. Зараз, як ніколи, наша країна потребує моральних авторитетів, які візьмуть на себе функцію пожежників, і спробують погасити все більше і більше палаюче вогнище громадянської війни. Між владою, яка хоче показати свою силу, і тими, хто одержимий маніакальним бажанням ціною будь-яких жертв здобути перемогу над цією владою, повинні встати люди, що користуються незаперечним авторитетом у більшості громадян України. Це мають бути люди, які не ангажовані до жодної зі сторін, що протистоїть одна одній», – переконаний Ю. Рибчинський.

На переконання народного артиста, в Україні зараз повністю нівелюється поняття демократії.

«І у влади, і в її опонентів зараз, на жаль, превалює ілюзія «хто сильніший – той правий». І ті й інші вважають, що сила на їхньому боці. Як не дивно, в цьому слабкість і тих, і інших. Обмазуючи комусь паркани, зносячи пам’ятники, викрикуючи образи на адресу когось, ти завжди даєш право чинити так само і з тобою. Б’ючи неозброєних студентів, ти даєш право їм озброюватися і бити своїх однолітків у формі солдатів внутрішніх військ.

І ті, і інші знищують саму суть демократії. І тим, і іншим немає місця в цивілізованому суспільстві. Люди, які хочуть за допомогою сили вирішити питання «як нам краще жити?», роблять все для того, щоб наше життя стало нестерпним», – зазначив Ю. Рибчинський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 18:29 :50