Новини » Суспільство 30 січня, 2014, 15:29
Рибчинський: Не хочу, щоб вул. Інститутській у Києві повернули назву – вул. Жертв Революції

Українці не взяли головного уроку з подій на Майдані 2004 року. В результаті отримали президента в десятки разів гіршого, ніж попередній. Президента, який не об’єднав український народ, а пересварив всіх, навіть тих, хто його підтримував.

Про це пише відомий поет і драматург, народний артист України Юрій Рибчинський у відкритому листі, що оприлюднений на сайті Gordonua.com.

«Ми всі, на жаль, не витягнули головного уроку з подій на Майдані в 2004 році. Тоді дуже багато друзів, родичів, добрих знайомих пересварилися один з одним через те, що одним подобався Ющенко, а іншим – Янукович. Багато хто не розмовляє один з одним досі. Деякі стали ворогами. І що в результаті? В результаті отримали президента в десятки разів гіршого, ніж попередній. Президента, яка не об’єднав український народ, а пересварив всіх, навіть тих, хто його підтримував. Президента, який розірвав вигідний для України газовий контракт з Росією, і повинен зараз замість Юлії Тимошенко сидіти у в’язниці», – зазначив Ю.Рибчинський.

Він зазначає, що народ є співучасником нинішніх подій, оскільки вибрав такого президента.

«Зараз, в розпал громадянської війни, багатьом людям, що перебувають по обидві сторони барикад, по телефону погрожують, багатьох ображають, багатьох обпльовують за їхні погляди, за партійну приналежність, і, що найсумніше – за їх національну приналежність. Хто б цим не займався, таким людям не місце в Євросоюзі. Їх місце на звалищі історії, їх місце в печерах, в психіатричних лікарнях або в зоопарку. Від подібних людей пахне багаттями інквізиції і газовими камерами Майданека», – наголосив народний артист, зазначивши, що такі погрози останнім часом лунають на адресу його колег по мистецтву Таїсії Повалій, Наталії Бучинської, Яна Табачника.

«Серед моїх чудових друзів і знайомих багато друзів – євреїв, втім, так само, як і росіян, татарів, грузинів, вірмен. І я цим пишаюся. Точно так само серед моїх друзів і знайомих є люди, що перебувають в різних партіях, в тому числі і в Партії регіонів. Не будучи членом жодної з партій, я заявляю прямо: я обирав своїх друзів не за національною чи партійною ознакою, і тому стану на захист будь-якого з моїх знайомих», – заявив Ю.Рибчинський.

На переконання поета, «справжній українець не той, хто любить тільки свій народ, а справжній чоловік не той, хто друзів перетворює у ворогів, а той, хто здатний ворога зробити другом».

«Це треба зробити. Заради себе. Заради своїх дітей. Заради неньки-України», – наголошує Ю.Рибчинський.

Наприкінці він зазначає, що йому як корінному киянину дуже не хочеться, щоб Інститутській вулиці повернули колишню її назву – вулиця Жертв Революції.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 11:57 :35