Новини » Львів 24 січня, 2014, 11:15
Комітет Майдану Львівщини закликає записуватись у «Народну самооборону»

Комітет Майдану Львівщини закликає записуватись у об’єднання «Народної самооборони», тому розробив практичні рекомендації для громадян, які проявляють ініціативу і самоорганізовуються для створення у такі об’єданння.

Як повідомляє комітет Майдану Львівщини, запис в «Народну самооборону» здійснюється в наметі Львівського Євромайдану. Телефони гарячої лінії Самооборони: 0934366288, 0687116080, 0667896042.

«Створення громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону «Народна самооборона» є необхідним з огляду на небезпеку, яка виникла у зв’язку із порушенням вищими посадовцями держави Конституції України та фактичну загрозу життю кожного українця, з метою сприяння органам місцевого самоврядування у захисті життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень, злочинів, а також у рятуванні людей і майна під час інших надзвичайних обставин», – зазначили у комітеті Майдану Львівщини.

Серед цілей діяльності об’єднань «Народної самооборони» – мобілізація добровольців, що забезпечують громадський порядок та захист інтересів суспільства і держави від протиправних посягань у м. Києві та інших точках народного спротиву; захист громадян України, від протиправних переслідувань та можливих репресій з боку режиму; охорона громадського порядку; сприяння підвищенню громадянської активності та самоорганізації з метою захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина, готовність до виконання рішень народу (як єдиного джерела влади в державі) та реалізації положень Конституції України, як норм прямої дії.

Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Народна самооборона» створюються і діють у взаємодії з органами місцевого самоврядування, інституціями самоорганізації громадян, Народною радою, додержуючись принципів справедливості, добровільності, додержання прав та свобод людини і громадянина, рівноправності членів цих формувань.

До добровольців громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону «Народна самооборона» висувають також певні вимоги: Особи, які є громадянами України, іноземці та особи без громадянства віком від 18 років; високі морально-психологічні якості та задовільний фізичний стан. При формуванні Десятки «Народної самооборони» перевага надається добровольцям із досвідом проходження військової служби та досвідом оперативної роботи.

Структурна побудова об’єднань «Народної самооборони»:

  • Десятка «Народної самооборони» – формується згідно рішення територіальної громади села, селища, району міста, у кількості від 3 до 100 добровольців.
  • Сотня «Народної самооборони» – формується територіальною громадою в межах районів області та міст обласного підпорядкування у кількості від 100 добровольців.
  • Обласний курінь «Народної самооборони» – формується в межах території області з числа утворених сотень.

«Кожна територіальна громада має взяти на себе відповідальність за безпеку свого села, селища, міста, району та їх мешканців. Сьогодні першочерговим завданням усіх громад є максимально швидке створення органів самоорганізації населення, а в першу чергу громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону «Народної самооборони», – йдеться у заяві комітету Майдану Львівщини.

Кожній територіальній громаді первинного рівня (село, селище, місто, район чи квартал у місті, тощо) необхідно скликати віче (збори) для прийняття наступних рішень:

  • Сформувати Десятку «Народної самооборони» (від 3 до 100 мужчин-добровольців мобілізаційного віку).
  • Створення «скарбниці» громади для фінансового забезпечення діяльності органів самоорганізації населення.
  • Створення пункту матеріального забезпечення Десятки «Народної самооборони» на випадок загальної мобілізації (екіпірування та продовольчий запас для добровольців).
  • Доручити обраній громадою особі або Десятнику, забезпечити формування інформаційної бази членів Десятки та не пізніше наступного дня після створення Десятки, надати відповідну інформацію Сотнику району або керівництву вищого рівня «Народної самооборони».

«Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Народна самооборона» функціонують в межах оперативної координації між собою та чіткому підпорядкуванні загонів «Народної самооборони» первинного рівня командуванню «Народної самооборони» вищого рівня», – повідомляють у комітеті Майдану Львівщини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 23:24 :56