Новини » Політика 14 січня, 2014, 17:28
У Раді зареєстрували законопроект про звільнення активістів Майдану

Позафракційний депутат Сергій Міщенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками мирних зібрань, що відбувалися з 21 листопада по 1 грудня 2013 року.

Відповідний законопроект зареєстрований у Раді під номером №3873.

Як розповів Сергій Міщенко перед реєстрацією законопроекту, список осіб уже визначений на основі подань адвокатів, але силовики поки не можуть їх звільнити.

«Якщо хочуть закрити ці справи, то вони закривають їх тепер. Стосовно тих осіб, щодо яких подання направили адвокати згідно з цим законом (уже прийнятим – ред.), але немає механізму», – пояснив він.

«Я пропоную те саме, тільки з механізмом і з конкретними прізвищами. Якщо з’являться інші прізвища, у зв’язку із цією справою, буде окремий закон, знову зробимо», – додав Міщенко.

Депутат пояснює, що подальші переслідування будуть малоймовірними, оскільки закриють усі тепер відкриті справи. «Якщо вони цих звільнять людей згідно з даним законом, то не буде переслідувань, кримінальні справи будуть закриті», – заявив Сергій Міщенко.

На запитання про перспективу ухвалення цього законопроекту він відповів: «Будемо дивитись. Нехай спочатку зареєструють його».

Сергій Міщенко пояснює, що його закон буде спеціальним, і тому містить зміни до Кримінального кодексу щодо того, що особу можна звільнити, якщо стосовно неї прийнятий такий спеціальний закон.

Чи узгоджений його законопроект з опозиційними фракціями, депутат не сказав.

Як відомо, силовики і судді відмовляються відпускати активістів Євромайдану, оскільки заявляють, що закон про недопущення переслідувань протестуючих не має механізму реалізації. Опозиція обіцяла напрацювати зміни до цього закону, пише «Українська правда».

Російськомовна версія тут.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 00:54 :41