субота, 11 січня, 2014, 13:40 Суспільство
Сьогодні – Всесвітній день «Дякую»

11 січня вважають найбільш ввічливою датою у році, адже цього дня світова спільнота відзначає Всесвітній день «Дякую».

Про це повідомляється у соцмережах.

Це слово походить від свого німецького аналога – данке. Хоч українські філологи вважають, що це ніщо інше, як запозичення з польської мови – де слово вимовляється, як «дзенькую».

Цього дня бажано подякувати усім близьким та рідним, тим, хто є поруч із вами та тим, хто вам небайдужий. На Галичині до 1939 року існувала традиція – діти, які йшли на вакації (канікули) дякували своїм учителям за їхню працю, вибачалися за турботи, які їм приносили протягом навчального часу. Такі жести вони робили задля того, аби йти до святої Сповіді з покаяннями.

Етимологи вважають, що за часів язичництва в побуті наших предків слова подяки звучали як «дякую» або «подякую», але з приходом християнства наші предки замінили їх вищезгаданої фразою.

Українське слово «спасибі» народилося в XVI столітті з часто вимовного словосполучення «спаси Бог». Цікаво, що старовіри не говорять «спасибі», вважаючи, що це слово народилося з словосполучення «спаси Бай». Бай – це ім’я одного з язичницьких богів.

За деякими даними, вперше слово «спасибі» було зафіксовано в 1586 році в словнику-розмовнику, виданому в Парижі.

Сьогоднішнє свято вдячності з’явилося з ініціативи ООН і «ЮНЕСКО», хоча є версія, що його спеціально придумала одна з американських компаній, що виробляють вітальні листівки, яка в такий спосіб просто хотіла збільшити свій прибуток. Як би там не було, тепер щорічно 11 січня є самої «ввічливою» датою в році.

Синонімами світової мови до слова дякую є данке, мерсі, сенк-ю, граціе, благодарю. Чи ці слова вдячності вимовляються людьми завжди щиро – невідомо. Проте іншій людині завжди приємно почути їх з чужих уст.

Що означають ці слова? Найперше теплоту, магічність і добру манеру.

Протягом життя кожна людина повинна їх якомога більше використовувати.

Хоч у народі вживається приказка «Дякую до кишені не покладеш, і на хліб не намастиш» та психологи певні – це слово володіє особливою силою та енергетикою. З їх допомогою люди дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції – те, без чого наше життя стало б мізерним і похмурим.

Недарма в багатьох туристичних путівниках і настановах туристам часто вказується: слово «дякую», вимовлене навіть з акцентом на мові країни перебування, підвищує швидкість, якість обслуговування і допомагає налагодити контакти.

Психологи вважають, що слова вдячності значно допомагають у бізнесі. Керівник який хвалить працівників, та віддячує за виконану роботу – може завжди похвалитися дружньою командою, яка горою за свого шефа. А діти слова вдячності використовують частіше за дорослих і завжди раді чути їх на свою адресу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 15:38:30