Новини » Політика 9 січня, 2014, 15:04
Громадська рада Майдану вимагає блокувати Верховну Раду

Громадська рада Майдану вимагає від опозиції висунути єдиного кандидата від опозиції на президентських виборах, блокувати роботу парламенту для того, щоб не дозволити ухвалити держбюджет на 2014 рік і змусити владу виконати вимоги Майдану.

«Ми маємо заблокувати роботу парламенту», – заявив координатор громадської ради Майдану та координатор громадської ініціативи «За відповідальну владу» Ігор Курус на прес-конференції в четвер у Києві.

При цьому він зазначив, що активісти допомагатимуть парламентській опозиції блокувати будівлю Верховної Ради зовні.

«Якщо опозиція у Верховній Раді наполягатиме, що треба заслуховувати звіти, розглянути зміни до Конституції, які, можливо, набудуть або, можливо, не набудуть чинності, але не блокуватимуть парламент доти, доки влада не виконуватиме вимоги мітингувальників, учасників акцій – це буде неправильно», – пояснив І. Курус.

На думку координатора громадської ради Майдану, блокування парламенту є реальним тиском на владу, щоб вона виконала вимоги учасників акції.

Громадська рада Майдану впевнена, що блокування парламенту має тривати до 14 березня. «Вони повинні або переформатувати парламент на такий, який буде ближчий до народу, або парламент має бути розпущений як не спроможний урегулювати конфліктні ситуації», – сказав І. Курус.

Він також висловив переконання, що блокування роботи Верховної Ради не дасть змоги «розподілити між своїми» позичені гроші. Крім того, без ухвалення бюджету на 2014 рік не можна буде проводити приватизацію.

У громадській раді назвали свій дедлайн для висунення опозицією єдиного кандидата – 10 січня. Якщо цього не станеться, то обіцяють відреагувати, але поки що не уточнюють, як саме.

«Ми розуміємо аргументацію, що коли висунути єдиного кандидата від опозиції, то існує небезпека, що його можуть отруїти або щось інше зробити. Але повірте нам, є механізми, які убезпечують від цього настільки, наскільки це можливо. Для чого потрібен єдиний кандидат? Для того щоб громадськість перед тим зробила аудит того кандидата, для того, щоб його підтримати. Виборча кампанія на президентських виборах починається на наступний день після них. Уже й так часу згаяно дуже багато», –  зазначив член Громадської ради Павло Жовніренко.

Також він повідомив, що є ініціатива виконати відкритий і незалежний аудит державного боргу з золотовалютних резервів України.

Як зазначили в раді, цю пропозицію вони мають намір винести на перший форум Євромайдану, який відбудеться 11-12 січня в Харкові, щоб усі делегати підтримали таку вимогу.

Водночас І. Курус наголосив, що якщо опозиція не підтримає пропозиції про блокування парламенту, громадська рада Майдану вимагатиме від них скласти мандати опозиційних народних депутатів, пише Інтерфакс.

Польськомовна версія тут.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:36 :33