Новини » Світ 2664

Соколовський: Розкол України вигідний Кремлю. ЄС і США – байдуже

Народу України розкол не потрібен. Європейцям і американцям байдуже. А позитивно сприйняли б його лише у Кремлі.

Про це пише Богдан Соколовський у статті на сайті «Левый берег», аналізуючи думки секретаря РНБО Андрія Клюєва щодо можливого розколу України на три частини.

На думку Соколовського, розкол України найбільше вигідний саме Кремлю.

«Найбільше нашою державністю переймаються в Кремлі. Це й природно, оскільки без України або хоча б її частини, РФ зникне зі світової карти дуже скоро. Отже, Кремль безпосередньо може бути зацікавленим у розвалі, а пізніше – приєднанні під себе проросійських частин України. Для цього щедро плекається в нас «п’ята колона», зокрема – у верхніх ешелонах влади; розробляються різні проекти, на кшталт «русского мира»; у суспільство вкидаються думки про «славянский мир» в особі росіян, українців і білорусів тощо», – вважає Б. Соколовський.

На переконання політика, США і ЄС практично не будуть вмішуватися в українські проблеми з кордонами й адмініструванням. Не втручатиметься у ситуацію і Китай.

«Це, зокрема, засвідчили події з руйнацією Югославії, визнанням Косово, мовчанням стосовно Тузли, фактичним невтручанням у конфлікт Грузії та РФ тощо. Та й це цілком логічно: по-перше, вони живуть в іншому вимірі – демократичному; по-друге, вони не розуміють наших проблем; по-третє, ми не можемо і не зможемо ще довго чітко пояснити, чого ми хочемо; по-четверте, ми не є членом НАТО, а сил колективної безпеки Європі нема.

Не помічатиме нас і потенційна світова потуга Китай. Ми явно не входимо в його пріоритети. Не створюємо йому у найближчі десятиліття проблем або переваг ні політичного, ні економічного, ані ніякого іншого характеру. На відміну від США, ЄС чи Кремля», – аналізує Б. Соколовський.

Він наголошує, що ніякої користі не приніс би розкол і українцям по обидва боки від лінії (ліній) розділу – напруга збереглася б на десятиліття і там, і там.

«Можна, звичайно, розраховувати на реакцію світу відповідно до Заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі (англ. Final Act of the Conference on Security and Cooperation in Europe), підписаної главами 35 держав (деяких вже нема) у столиці Фінляндії Гельсінкі 30 липня – 1 серпня 1975 р. чи інших міжнародних документів. Але дієвість (точніше – бездієвість) цього механізму не раз доводилася життям: кордони у світі після 1975 року змінювалися», – зазначає політик.

«Отже, нам, народу України, розкол не потрібен. Європейцям і американцям байдуже. А позитивно сприйняли б його лише у Кремлі», – підсумовує Б. Соколовський.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...