Новини » Політика

Попович: Виступ Кирила засвідчив бажання Москви розколоти Україну

Виступ патріарха РПЦ Кирила свідчить, що Москва намагається розколоти Україну не тільки територіально, а й релігійно.

Про це Gordonua.com розповів академік НАН України, директор Інституту філософії імені Сковороди, член ініціативної групи «Першого грудня» Мирослав Попович.

«Звинувачення в якобінській або неофашистській диктатурі звучать з тих кіл, які прямо або побічно причетні до насильства в Україні. Де Кирило побачив хоч одного побитого або ображеного на Майдані? Де ці факти, де ці загрозливі тенденції, які повертають нас до «темних сторінок» історії? Цього всього ми не бачимо. Зате на Майдані ми бачимо представників різних церков, які мають єдність в одному – всі вони хочуть добра для людей. Такого піднесення гуманістичних настроїв я давно не бачив», – сказав Попович.

«Я не можу спокійно говорити про виступ Кирила, який, очевидно, є прикриттям найжорстокішої і непримиренної реакції», – переконаний академік.

Попович переконаний, що виступ патріарха РПЦ є частиною «сценарію спрямованого на розкол країни не тільки за територіальним, а й церковним принципом».

«Розкол цей дуже небезпечний. Так склалося в Україні, що вона має багато церков. І до сьогоднішнього дня багатоцерковність і різноманітність релігій не шкодила, а,скоріше, навпаки – допомагала виробити принципи віротерпимості. І хотілося б, щоб цей принцип і далі панував. Ми бачимо Ірак і Близький Схід, де релігійна нетерпимість змітає патину цивілізації, залишаючи середньовічну жорстокість. Я переконаний, що найтрагічнішою загрозою для нашої країни є спроба розділити Україну на різні погано зшиті між собою шматки, та ще й розділені релігійно! Такий сценарій є, він не має внутрішніх коренів, він йде тільки з Москви», – наголосив Попович.

Російськомовна версія тут.

Loading...