неділя, 5 січня, 2014, 9:04 Львів
На заводі ЛОРТА процвітає комунізм?

Під час підготовки програми журналістських розслідувань «Капітал» працівники державного заводу ЛОРТА на камеру говорити відмовилися, бояться, що після інтерв’ю можуть залишитися без роботи.

Журналісти «Капіталу» від людей дізналися, що на заводі, начебто, панують свої закони. Усе під суворим контролем керівника, якого між собою робітники нібито називають «червоним директором». А сама територія заводу – як держава у державі. Кажуть, там ще досі процвітає комунізм.

«Ті, що працюють бояться щось розказати, щось сказати, бо «я ще там працюю», «мені лишилося кілька років до пенсії», «де я роботу іншу знайду». Там, наскільки я знаю, йде тиск дирекції заводу на людей», – розповів Василь Панькевич, працівник заводу ЛОРТА у 1987- 2004 рр.

Відповіді багаторічного директора, Володимира Чауса, на звинувачення працівників, що лунали під час зйомок програми, нам почути не вдалося. На телефонні дзвінки журналістів його телефон не відповідав. Спроби дочекатися керівника біля заводу закінчувалися словесними перепалками з охороною.

На Львівському об’єднанні радіотехнічної апаратури неодноразово перешкоджали журналістській діяльності. Мотивують це тим, що на підприємстві, яке має стратегічне значення для держави, заборонені зйомки. Інформаційні запити в Укроборонпром та військову прокуратуру теж не допомогли – надходили лише відписки: ЛОРТА – режимний об’єкт.

Відзняти кілька кадрів заводу навіть на вулиці – справжнє випробування. Охоронці як тільки помічають камеру, одразу погрожують викликати міліцію.

«Я можу викликати зараз райвідділ міліції для з’ясування, бо ви знімаєте. Я ж не знаю, може, ви розвідка іноземна. Підприємство належить до стратегічних», – погрожують працівники ЛОРТА.

З кожним візитом журналістів до підприємства, охоронці та заступники керівництва все більше не приховували свого обурення. Знімальну групу в прямому сенсі виштовхали на дорогу, погрожуючи.

Львівський державний завод ЛОРТА – один із найбільших в СНД виробників радіоелектронної апаратури, який з 1944 року працює у Львові. Підприємство входить до складу українського оборонного промислового комплексу. У часи розквіту на заводі працювало понад 17 тисяч людей, нині залишилось близько тисячі.

Хто тримає ЛОРТА під завісою секретності? Чим нині живе підприємство, оповите військовими таємницями? Дивіться у програмі «Капітал» у неділю, 5 січня, о 21:00.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 09:45 :46