четвер, 2 січня, 2014, 10:11 Події
Міліція має план збору хабарів на гору, – Юрій Луценко

Про те, як Міністерство внутрішніх справ України заробляє на додаткових послугах, екс-міністр Юрій Луценко розповів в інтерв’ю для викривального проекту «ПРАВОкація», що на телеканалі ZIK.

Журналісти дізналися, що під час Євромайдану львівські беркутівці, які залишилися в місті, охороняли приватну будову. На виїзді зі Львова уже кілька місяців споруджують торгово-розважальний комплекс. У постовій кабіні на території будови – чоловік у формі з нашивкою «міліція». На шапці охоронця – символ підрозділу «Беркут». Щовечора о 20:00 – «перезмінка». Охороняти будову беркутівців привозить автомобіль з номерами міліції.

Журналісти й собі спробували найняти спецпризначенців для охорони приватного об’єкта, та правоохоронці відмовили, мовляв, послуг таких не надають.

На самій будові також заперечують, що на них працюють беркутівці. «Тут охороняє приватна фірма, фізичні особи, тут ніякого «Беркута» немає. – Ми маємо докази. – Вітаю, до побачення», – заперечив журналісту один з працівників приватної установи.

Замовником будівництва є ТОВ «Фенікс-капітал». Керівник підприємства – Босак Олег Євгенович, засновник – компанія «Глобкон лімітед», яка зареєстрована у Лондоні. Журналісти спробували знайти фірму-замовника будівництва. Та за адресою реєстрації знайшли зовсім інше підприємство.

Керівництво ГУ МВС у Львівській області прокоментувати, на яких умовах беркутівці охороняють приватну структуру, відмовилися. За словами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, сьогодні закон не забороняє спецпризначенцям охороняти приватні установи. «У 2005 з подивом вияснив, що ті, кого притягають до відповідальності, приходять в суд під охороною міліції, тобто одна частина їх ловить, інша – береже. Тоді було рішення скасувати цей ідіотизм. На жаль, сьогодні все повернулося. Згідно з новим рішенням Міністерства внутрішніх справ, беркутівці можуть охороняти будь-які торгові центри і навіть осіб», – розповів колишній головний міліціонер України.

Працювати на приватні структури міліціонери можуть лише у вільний від роботи час і за власним бажанням. Кошти за надані послуги мали б додавати до зарплати спецпризначенців. Найняти таку охорону можуть не всі. З ким і на яких умовах співпрацювати, вирішує керівництво «Беркута».

«Сьогодні правляча мафія довела кожному підрозділу держави план збору. Грубо кажучи «общак». І міліція має план збору хабарів на гору», – говорить Юрій Луценко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-08-17 02:09 :14