Новини » Львів 17 грудня, 2013, 16:05
Створення виконкому Львівської облради – поза правовою площиною, – свободівець

Депутат Львівської облради від ВО «Свобода», юрист Пилип Пилипенко поставив під сумнів правомірність рішень Львівської облради про припинення договірних відносин з Львівською ОДА, про відкликання делегованих ЛОДА повноважень та про виконком обласної ради.

У коментарі IA ZIK депутат-свободівець повідомив, що не голосував за усі три рішення Львівської облради.

«У законі про оренду державного і комунального майна чітко написано, що термін договору оренди визначається за погодженням сторін і не може бути меншим, ніж п’ять років, якщо орендар не пропонує менший термін. Якщо виходити із закону, договір (щодо оренди приміщень обласною держадміністрацією, – ZIK), укладений 24.02.2011 року, має бути чинний принаймні до 2016 року. Скоротити термін оренди має право орендар – ОДА, а не обласна рада. Якщо орендар уклав договір на три роки – тоді все правильно. Але мене про це не інформували. У зв’язку з тим, що я сумнівався у правомірності цього рішення, я за нього не голосував», – повідомив П. Пилипенко.

На думку депутата-юриста, питання щодо відкликання повноважень від ЛОДА також сформоване некоректно.

«Питання про відкликання повноважень – цілком нормальне і відповідає чинному законодавству, але мало би йтися тільки про ті повноваження, які обласна рада віддала добровільно ОДА. Такі повноваження є передані рішенням від 1998 року. Тому у нинішньому рішенні мало б бути написано, які саме повноваження ми забираємо. Натомість у рішенні вказувалося про зовсім інше – що рада перебирає на себе повноваження щодо призначення керівників і покладає це на управління майном спільної власності, а не на виконком, який вона планує створювати», – повідомив П. Пилипенко.

Питання про створення виконкому Львівської облради, як стверджує П. Пилипенко, повністю суперечить чинному законодавству та Конституції.

«Питання щодо виконкому – абсолютно поза правовою площиною. Якщо в Конституції та законах України відповідних повноважень щодо створення виконкомів немає, то обласна рада не може створити такий виконком. Закон не передбачає виконкомів в органах місцевого самоврядування – обласних та районних радах. Виконкоми створюються, відповідно до закону, тільки в сільських, селищних та міських радах. Тому питання про виконком – це питання зміни законодавства», – пояснив депутат.

«Я не підтримував ні одного з трьох рішень. Хоча з політичних міркувань я вважаю, що потрібно щось робити. Але робити у спосіб, який суперечить закону – це не найкращий вибір», – зауважив П. Пилипенко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 13:12 :32