Новини » Світ 2 грудня, 2013, 12:27
Українці світу знову зібрали Євромайдани щонайменше у 14 містах

Українська діаспора знову активно стала на підтримку Євромайдану, обурившись брутальним розгоном протесту у Києві. Акції відбулись щонайменше у 14 містах.

Зокрема, українці вийшли на вулиці та на пікети дипустанов України у Барселоні, Парижі, Стокгольмі, Осло, Мурсії (Іспанія), Франкфурті-на-Майні, Торонто, Вашигнтоні, Нью-Йорку, Атланті, Чикаго, Філадельфії, Албані, Гартфорті (США).

У Нью-Йорку пікетували Постійне представництво України при ООН, звідки до мітингувальників вийшов постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв. Дипломат зазначив: «Я обурений разом з вами замахом на конституційні права наших громадян – на право волевиявлення, на право вільного зібрання. Я разом з вами вимагаю розслідування не тільки того, що відбулося, але й чому відбулося. Чому на балансі національних інтересів і ялинки перемагає ялинка?».

Чиказькі українці вразили своїм єднанням – на акцію зібралось близько тисячі людей. Такої активності українців місто не знало з часу Помаранчевої революції. Були присутні представники всіх хвиль еміграції та багато молоді. Віче скликав Український конгресовий комітет Америки.

Мітингувальники висловили свою підтримку українцям в Україні, засудили брутальний напад на протестуючих київського Євромайдану та закликали уряд США невідкладно запровадити економічні санкції та візові обмеження проти Януковича та його уряду.

Після виголошення промов під стінами Генерального консульства України в Чикаго активісти пройшлись головними вулицями мегаполіса, скандуючи гасла. Варто відмітити, що американська поліція, на відміну від української, сприяла проведенню мітингу і супроводжувала колону під час ходи містом, перекриваючи для цього рух автотранспорту.

Українці діаспори продовжуватимуть акції протесту. Цього тижня мітинги заплановані у різних містах світу, пише VIDIA.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 19:10 :38