Новини » Львів

«Автономний опір»: Марш у масках організував помічник нардепа від «Свободи»

Одним зі спікерів під час скандального нацистського маршу 23 листопада, у день пам’яті жертв Голодомору, у Львові виступив Євген Карась – член ВО «Свобода». Зокрема, він відповідає за молодіжну політику партії у Києві, є помічником нардепа-свободівця Андрія Іллєнка. Понад те, у день жалоби одразу після ходи «люди в білих масках» вирушили на хардкор-концерт у самому центрі міста, серед організаторів яких фірма з виготовлення нацистського одягу, що неодноразово проводила спільні заходи зі «Свободою».

Такі факти навела в ефірі програми «Прямим текстом. Бліц» телеканалу ZIK активіст «Автономного опору» Ярина Волошин.  Понад те, такий марш у Львові проводиться вже втретє – і щоразу з дозволу і ЛМР, і правоохоронців, які супроводжують ходу, де відкрито демонструється нацистська символіка, як то кельтський хрест, та вигукують нацистські гасла.

Чутки про причетність ВО «Свобода» до маршу, який автор та ведучий програми Остап Дроздов охрестив  «ляльковим театром на кістках жертв Голодомору у виконанні людей в білих намордниках», у соціальних мережах з’явилися ще кілька днів тому. Нині ж ці здогади знайшли підтвердження.

«Якби на марші були присутні просто пересічні члени «Свободи», я б не прив’язувала цю політичну силу до події, – зауважила Ярина Волошин. – Але Євген Карась не є таким. Це людина, яка займає певні посади в партії, відповідає за молодіжну політику. До речі, тут варто згадати і випадок зі дискваліфікацією «Арени Львів». Саме Євген Карась першим розвів істерію, що стадіон покарали за червоно-чорні прапори на трибунах.  Він розказував, що  FARE хоче дискредитувати український націоналізм. Але чим він сам займається зараз?»

За словами Ярини Волошин, важливо знати, що Євген Карась часто виступає під час ліберальних мітингів, але водночас веде пропаганду  під час нацистських маршах. «От таке роздвоєння особистості: пропагувати абсолютно протилежні ідеї. ВО «Свобода», ті, хто відповідає за молодіжну політику, спеціально навіюють антагоністичні настрої серед молоді».

Одразу після маршу його учасники вирушили на хардкор-концерт у кінотеатр «Київ» на проспекті Шевченка. Його організаторами виступили помічники Юрія Михальчишина і фірма нацистського одягу Svastone, з якою ВО «Свобода» неодноразово проводили  спільні заходи. Останній – турнір «Іду на ви» 14 жовтня у Львові.   «Автономний опір» навіть зробив добірку кадрів та відео, де на схожих заходах «засвітилися» «свободівці». Зокрема, і сам Юрій Михальчишин, і його помічник Богдан Кріль. Ролик показали і в ефірі «Прямим текстом. Бліц».

«Окрім «Свободи», у мене є питання  також до правоохоронців та до міського голови Андрія Садового. Чому такий марш узагалі було дозволено у Львові? – зауважила журналіст «Радіо Свобода» Галина Терещук. – Якщо це позитивний захід до дня Голодомору, то чому мерія його не анонсувала. А якщо це провокація – адже йшлося про День скорботи, а студенти вже стояли на Євромайдані – то чому ЛМР не звернулася до суду про заборону проведення цього заходу? Сьогодні у Львові, у стінах влади, відбуваються подвійні ігри з метою дискредитувати Львів, показати його як расистське місто».

Loading...