Новини » Події 26 листопада, 2013, 11:17
ДАІ не пускає автобуси на Київ. Поради активіста

Київський Майдан вистояв п’яту ніч. Як повідомляють колеги з видання Liga.net, вони вели текстову трансляцію майданівської ночі. На центральних площах Києва ніч провели близько тисячі осіб. Вранці стало прибувати підкріплення. В цілому ж, ніч пройшла спокійно, кажуть самі учасники. Люди грілися біля металевих діжок, співачка Руслана всю ніч підтримувала активістів, співала і танцювала з ними. Увечері мітингувальники ходили забирати з Печерського райуправління хлопців, затриманих біля Кабміну.

Пізно увечері прес-служба МВС розповсюдила заяву міністра Віталія Захарченка про те, що міліція не буде розганяти євромайдан. В Україні ж ситуація нестабільна. Вночі невідомі молодики знесли євромайдан у Дніпропетровську. У результаті шестеро протестувальників постраждали. Зараз вони в лікарні. Під ранок у соцмережах з’явилася інформація, що на під’їзді до Києва міліція зупиняє автобуси з активістами. Організація «Дорожній контроль» намагається протистояти співробітникам ДАІ.

«Голос Столиці» зв’язався з активістом «Дорожнього контролю» Олексієм Гончаруком.

- Розкажіть подробиці того, що відбувається. Скільки автобусів, звідки їхали люди?

- Дуже багато їдуть із західного напрямку, зі Львова, їх гальмують, зупиняють, намагаються розвернути автобуси ще в самому Львові, на виїздах зі Львова. Намагаються постійно до чогось причепитися. Були випадки, коли через відсутність підсвічування – однієї лампочки – заднього номера, інспектори ДАІ хотіли забрати цей автобус на штрафмайданчик. Ми намагаємося ставити їм питання, викликати їхнє начальство, але воно точно так само отримало вказівку зверху і ніяк не реагує – тільки коли збирається багато людей, тоді щось відбувається.

- Це все на під’їздах до Києва відбувається?

- На під’їздах, на постах, на виїздах з інших міст, дуже багато автобусів не вдається випустити з інших міст. Хоча вчора з львівського напрямку їхало дуже багато людей, і єдиний автобус, який ми не змогли відстояти, – це той, у якого інспектори ДАІ зняли задні номери. Після чого – коли почали з’їжджатися люди і виходити на трасу, проводити акцію прямо на дорозі – інспектори по приїзді свого начальства заявили, що нічого не робили, номери не крали, хоча це всі бачили.

- А ДАІ якось коментує причини затримання?

- Жодних офіційних причин нема. Вони намагаються взяти документи в руки, піти, сісти до себе в патрульну машину, просидіти годину-дві. Затягують час, розуміючи, що законних підстав для затримування цих автобусів у них немає. Інспектори найчастіше самі усвідомлюють, що не праві. Але розуміють, що сказати не можуть – бояться звільнення.

- Як поводитися людям в інших місцях, де даішники зупиняють автобуси?

- Я переконався, що найпершим захистом для будь-якого водія є відеозапис. Друге – не передавати документи в руки, ніде не написано, що людина повинна їх передати. Вона зобов’язана лише пред’явити їх. Якщо намагаються забрати документи, потрібно закриватися в своєму транспортному засобі і викликати міліцію, дзвонити прямо на 102. І найчастіше після таких дій вони припиняють свої спроби «розвести» людину, бачачи, що водій свідомий, документи у нього так просто не забрати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 06:46 :07