Новини » Регіони 22 листопада, 2013, 18:03
На Тернопільщині туристам пропонують пройти стежками Тараса Шевченка

До 200-річчя народження Тараса Шевченка на Тернопільщині розробили туристичний маршрут місцями, де бував Кобзар.

Як повідомили IA ZIK в управлінні з питань туризму облдержадміністрації, новий маршрут пролягає територією Кременеччини.

Спершу шанувальникам Кобзаря пропонують побувати в місцевому гуманітарно-педагогічному інституті. Раніше тут була відома Волинська гімназія. Перебуваючи в Кременці, Шевченко цікавився освітньою діяльністю одного із її засновників Тадеуша Чацького, якого шанобливо згадує у повісті «Варнак». Про польського історика і громадського діяча Йоахима Лелевеля, котрий свого часу викладав у гімназії, пише у повісті «Художник».

Далі в маршруті – будинок на вул. Словацького, де була друкарня Семена Жука, у якій в 1922 році побачив світ «Малий Кобзар» Шевченка.

Також туристів запрошують у містечко Почаїв, на подвір’я Свято-Успенської Лаври. Шевченко побував тут у 1846 році, виконуючи завдання Археологічної комісії. Він змалював історичні та архітектурні пам’ятки краю, виконав чотири акварельні малюнки з видами Лаври, записав три народні пісні, а почуті розповіді про гайдамацький рух поклав в основу повісті «Варнак» та однойменної поеми, в яких згадує Кременець і Почаїв.

Крім того, передбачені тематичні екскурсії місцевими музеями, де детальніше розкажуть про долю і творчість Шевченка, а також його перебування на Тернопільщині.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 23:45 :09