Новини » Регіони 18 листопада, 2013, 13:54
Суспільне обурення зупинило вирубку «Тунелю кохання» на Рівненщині?

Минулого тижня поширилася інформація про знищення легендарного «Тунелю кохання» у Клевані на Рівненщині. Керівництво Львівської залізниці категорично відкинуло будь-які звинувачення на свою адресу щодо ймовірної вирубки дерев та кущів, сплетіння яких і утворило майже 4-кілометрову арку над діючою колією. Утім, один із місцевих залізничників розповів: вказівка рубати у тунелі була, і процес зупинила тільки бурхлива суспільна реакція.

Про це йдеться в сюжеті програми «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK.

«Від минулої середи почали надходити дзвінки від людей в селищну раду, в райдержадміністрацію про те, що нібито у «Тунелі кохання» здійснюється вирубка дерев», – пригадує в.о. голови Клеванської селищної ради Дмитро Жовтянський.

Найбільше людей дивувало, хто наважився підняти руку на таку красу. Відтак чимало місцевих вирушили безпосередньо до тунелю, щоб перевірити, що там відбувається. За словами мешканців Клевані Лілії та Миколи Тимощуків, вирубки вони не помітили. Зрештою, як і чиновники, які приїхали після дзвінків від стурбованих клеванців.

«Після дзвінків одразу до тунелю приїхали і я, і голова районної адміністрації з заступниками, – стверджує Дмитро Жовтянський. – Ми повністю пройшли тунель і не виявили вирубки».

Журналісти «Погляду» також побували біля цього дива природи. Візуально нічого й справді не змінилося, та кілька пеньків вдалося знайти. Їх помітили і під час прокурорської перевірки. Загалом, виявили 22 зрубаних дерева вздовж «Тунелю кохання».

«На даний час встановлюється наявність порушення чинного законодавства в діяльності органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, а також власників і користувачів колії», – прокоментувала старший прокурор прокуратури Рівненської області Анна-Марія Дзівак.

«Тунель кохання» – насправді діюча залізнична колія. Наразі у прокуратурі з’ясовують, хто, скільки та навіщо рубав, в середині природного феномену у розпалі ремонтні роботи. Працівники на камеру говорити не хочуть. Тільки переконують: не бачили і не чули, щоб хтось нищив диво природи.

Несподівано на контакт із журналістами зголосився один з чоловіків, який представився Миколою. Він розповів: «Дерева вирізали працівники залізниці, поблизу, за декілька метрів від колії, бо була така вказівка їх начальників. Вказівка зверху. Хотіли розчистити певну територію».

Також чоловік зауважив, що навряд чи «Тунель кохання» встояв би до літа, якби інформація про вирубку так швидко не просочилася в ЗМІ. 

У дирекції Львівської залізниці будь-які заяви про вирубку унікального живого тунелю спростовують.

«Львівська залізниця, відповідна дирекція залізничних перевезень, рівненська служба колії надають таку інформацію: ми не проводимо і не проводили жодних робіт у лісонасадженнях поблизу колії, яка є в так званому «Тунелі кохання», – повідомила речниця Львівської залізниці Юлія Грабова.

У Рівненській обласній адміністрації навіть припускати не хочуть, що «Тунель кохання» міг піти під сокиру. Водночас визнають: кілька дерев було зрубано.

«Інтерес до «Тунелю кохання» збурився після початку робіт на колії, почали зносити ті дерева, які заважали рухові потяга. Та про повне знищення тунелю навіть мови не було. Залізничники – свідомі люди, вони розуміють, що не варто зачіпати таку красу. Тим паче, це дуже популярне місце. Втім вони змушені періодично чистити колію, щоб дерева не заважали рухові потягів», – переконує заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Губанов.

Варто зазначити, що славнозвісний «Тунель кохання» не має навіть статусу пам’ятки природи, також не внесений до офіційного переліку туристичних об’єктів. Адже це діюча залізнична колія, до якої людям не варто наближатися з міркувань безпеки.

Тим не менше, реалії такі: упродовж року сюди їдуть тисячі туристів, щоб помилуватися незвичною аркою з дерев і кущів. На згадку залишають купи сміття, хоча біля «Тунелю кохання» вже неодноразово встановлювали смітники. Урни крадуть.

Тож у Клеванській селищній раді тішаться бодай з того, що наразі ніхто не зазіхнув на встановлений тут біотуалет.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 01:02 :41