Новини » Регіони 14 листопада, 2013, 11:08
Рівненщина потребує більше засобів для діагностики та лікування діабету

5 тисяч мешканців, з них 181 дитина, хворіють на діабет та потребують інсулінотерапії на Рівненщині.

Найбільше ж є потреба у закупівлі всіх засобів для діагностики та лікування цукрового діабету. Про це напередодні Всесвітнього дня діабету повідомила завідувачка ендокринологічним відділенням №1 Наталія Ковальчук, повідомляє власкор ІА ZIK.

За  її словами,  цьогоріч окрім усіх видів інсулінів, вдалося закупити таблетовані цукрознижуючі препарати, реактиви для визначення гемоглобіну та  рівня цукру в крові. Проте, на жаль, немає повної можливості здійснити закупівлю усіх засобів для діагностики та лікування цукрового діабету. Причина здебільшого – недосконале законодавство.

Окрім того, за інформацією головного лікаря обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Сергія Шевчука, покращилась ситуація з лікуванням хворих на діабет учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Сьогодні на одну людину в день виділяється 10 гривень 60 копійок.

Нагадаємо, 14 листопада визнано Всесвітнім днем діабету. Швидке поширення цієї недуги нині називають неінфекційною епідемією ХХІ століття. За прогнозами ВООЗ, до 2030 року кількість таких хворих може збільшитися до 552 мільйонів. За останні 11 років цукровий діабет стрімко поширюється і в Україні.

Якщо у 2000 р. налічувалося 902,7 тис. хворих, то вже у 2011 – 1 мільйон 264,5 тис., хоча ця цифра не є остаточною, оскільки існує чималий відсоток хворих, котрі не знають про свою хворобу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 08:37 :48