Новини » Економіка 13 листопада, 2013, 13:51
Українські цукерки можуть повернутися в Росію не раніше 2014 року

Росія надасть відповідь щодо проблеми ввезення цукерок української фабрики Roshen технічному комітету Світової організації торгівлі (СОТ) навесні 2014 року.

Про це повідомив директор департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку Максим Медведков на конференції газети «Ведомости».

Він пояснив, що на останньому комітеті СОТ щодо технічних бар’єрів у торгівлі на початку листопада 2013 року український представник зробив заяву про те, що РФ вжила заходів щодо цукерок Roshen з порушенням своїх зобов’язань згідно з угодою про технічне регулювання. За словами Медведкова, російська сторона не вважає порушенням обмеження постачань кондитерської продукції, а заява української сторони має процесуальний характер.

«Ми теж багато заяв робимо на цих комітетах, критикуючи політику наших партнерів. Вони нашу критику вивчають, після цього кажуть, що або згодні виправити, або ж ні, тобто починається діалог вже під егідою СОТ», – пояснив він.

Медведков запевнив, що претензії України щодо проблеми Roshen буде вивчено Мінекономрозвитку спільно з фахівцями профільних відомств. Підсумкову відповідь представлять на наступному комітеті СОТ, який відбудеться навесні 2014 року.

Нагадаємо, 27 жовтня колишній глава Росспоживнагляду заявляв, що продукція виготовляється на основі застарілих нормативів і не відповідає санітарним вимогам Росії за показниками допустимого рівня дріжджів і цвілі.

Відзначимо, що раніше український уряд висловив обурення присутністю у складі інспекції Росспоживнагляду з перевірки фабрик Roshen представників російських кондитерських компаній.

«Я не розумію, чому в цій групі з’явилися конкуренти – представники шоколадних компаній Росії. Це що – це інспектування чи виробниче шпигунство?», – обурився міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Присяжнюк зазначив, що поки не знає, які саме російські кондитерські виробники увійшли до складу інспекції, і буде уточнювати це питання.

Нагадаємо, у липні Росспоживнагляд заборонив постачання до країни шоколаду і цукерок, вироблених на чотирьох українських фабриках Roshen, через претензії до якості продукції. В середині серпня на переговорах у Москві глава російського відомства Геннадій Онищенко домовився з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Присяжнюкомпро механізм повернення кондитерської продукції Roshen на ринок Росії. Зокрема, передбачалася інспекція чотирьох українських підприємств фахівцями Росспоживнагляду. Після інспекції відомство могло допустити українську продукцію на ринок, але з контролем кожної партії.

Окрім того, було досягнуто домовленості про те, що в Україні за безпеку продукції, яку призначено для РФ, будуть відповідати спеціально акредитовані лабораторії.

У вересні Росспоживнагляд запропонував Україні провести документальну перевірку та інспекцію продукції Roshen.

Варто відзначити, що позапланові перевірки продукції корпорації Roshen провели відповідні органи Білорусі, Вірменії, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Киргизстану і Молдови, проте не виявили порушень, повідомляє ZN.UA.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 10:13 :57