Новини » Економіка

У Франції запропонували замінити монетами купюри у 5 євро

Вивести з обігу паперові банкноти у п’ять євро і перейти на металеві монети запропонував Паризький монетний двір. Як заявив його голова Крістоф Бо, за рахунок такої реформи єврозона могла б заощадити істотну суму грошей з огляду на дешевину карбування монет у порівнянні з друком паперових купюр.

Про це повідомляє ІТАР-ТАРС.

«Якби ми замінили всі купюри у п’ять євро на монети, зона євро загалом заощадила б 10 млрд євро», – заявив агентству Франс Прес керівник Паризького монетного двору.

Він підкреслив, що головною перевагою такого нововведення є довговічність металу: монети в середньому можуть бути в обігу до 40 років, тоді як паперові гроші зношуються лише за рік і вимагають, таким чином, постійної заміни.

Своєю пропозицією Бо вже поділився з колегами з інших країн зони євро, однак поки що він не заручився підтримкою влади власної країни. Раніше Паризький монетний двір уже виступав з аналогічною пропозицією. У 2011 році цю ідею французької сторони підтримали монетні двори Данії, Італії та Іспанії. Однак тоді різко проти даної ініціативи виступив Європейський центральний банк.

 

Loading...